Serie A. SPAL-Torino. 17-letni Jakub Iskra zadebiutował w barwach SPAL. 90 minut Thiago Cionka i Bartosza Salamona

Jakub Iskra pierwszy raz wystąpił w barwach SPAL w meczu Serie A. Jego drużyna zremisowała z Torino 1:1, a nastoletni Polak grał ponad pół godziny. Oprócz niego w obronie 90 minut zagrali Bartosz Salamon i Thiago Cionek.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Jakub Iskra Newspix / MARCIN SZYMCZYK/FOTOPYK / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Jakub Iskra
Jakub Iskra w sierpniu skończy 18 lat. 13 sierpnia 2018 r., czyli w dzień swoich 16. urodzin, przeszedł z Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin  do włoskiego SPAL. W tym sezonie wystąpił w 15 meczach młodzieżowej ligi Primavera 2a. Gra na pozycji prawego obrońcy.

Polak dotychczas ani razu nie był powołany do pierwszego zespołu. W starciu z Torino FC w 36. kolejce Serie A był pierwszy raz na ławce rezerwowych. Od razu zanotował też debiut w lidze. W 58. minucie zmienił grającego na wahadle Mohameda Faresa.

Przez 32 minuty gry zanotował jeden odbiór piłki, 91 proc. jego podań było celnych. Miał też trzy straty. Dużo biegał na połowie rywala i utrudniał mu rozgrywanie na swojej stronie. Od portalu sofascore.com otrzymał notę 6,7 - wyższą od Faresa, za którego wchodził (6,4).

90 minut zagrali Thiago Cionek i Bartosz Salamon. Obaj polscy obrońcy zarobili po żółtej kartce w pierwszej połowie. Zagrali na równym poziomie, otrzymali notę 6,8. Nie zawinili przy bramce Simone Verdiego w 57. minucie.

SPAL jest pewne spadku, ale może jeszcze powalczyć o przedostatnie miejsce. Na dwie kolejki przed końcem traci cztery punkty do Brescii.