Koronawirus. Wysyp zakażeń w Huancayo. Mecze z udziałem drużyny przełożone

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: steward na stadionie
Getty Images / Na zdjęciu: steward na stadionie
zdjęcie autora artykułu

Prawie połowa zawodników peruwiańskiego Huancayo uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Nadchodzące spotkania z udziałem tej drużyny zostały przełożone.

W tym artykule dowiesz się o:

7 sierpnia Huancayo miało zainaugurować rozgrywki peruwiańskiej Primera Division. To spotkanie, jak i szereg kolejnych, zostało jednak przełożonych. Ponad połowa drużyny uzyskała bowiem pozytywny wynik testu na koronawirusa.

- Sytuacja jest skomplikowana. Nie sądziliśmy, że będzie tak wielu zakażonych kolegów - powiedział obrońca Giancarlo Carmona w rozmowie z Radiem Union.

Jak informuje "Mundo Deportivo" zespół musi przejść teraz testy PCR, aby potwierdzić diagnozę. - Nie będziemy w stanie trenować, dopóki nie uzyskamy negatywnych wyników - dodał Carmona.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokaz siły Lindsey Vonn. "Maszyna!"

Zdaniem dyrektora generalnego peruwiańskich rozgrywek, Victora Villavicencio, doszło do złamania zasad. - Jeśli klub ma tyle przypadków zakażenia, dzieje się tak dlatego, że doszło do naruszenia protokołów bezpieczeństwa - skomentował.

- Jeśli przeprowadzane są testy, niemożliwe, aby doszło do tylu zachorowań. W przypadku naruszenia zasad może dojść do nałożenia sankcji - dodał.

Huancayo, stolica regionu Junin, to jedno z epicentrów pandemii w Peru. W całym kraju odnotowano aż 400 tys. przypadków zakażenia.

Czytaj także:Piłka nożna. Ronaldinho ma opuścić areszt domowy. Na wyrok poczeka w ojczyźnieTrzy przypadki koronawirusa w polskim sporcie jednego dnia. Czy jest powód do niepokoju? Wirusolog komentuje

Źródło artykułu: