Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PKO Ekstraklasa. Koronawirus w Wiśle Płock. Ekstraklasa SA nie zamierza przekładać spotkań i kolejek

Po wykryciu przypadku COVID-19 u piłkarza Wisły Płock Ekstraklasa SA poinformowała, że planowany na 21 sierpnia start sezonu PKO Ekstraklasy nie jest zagrożony.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
PKO Ekstraklasa WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / PKO Ekstraklasa

W sobotę w południe Wisła Płock poinformowała, że wyniku testu wymazowego jednego z jej piłkarzy dał wynik pozytywny. Nafciarze przerwali rozpoczęte w piątek przygotowania do sezonu i odwołali zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim. Więcej TUTAJ.

Kilka godzin później głos w sprawie zabrała Ekstraklasa SA. Spółka organizująca rozgrywki PKO Ekstraklasy zapewnia, że start sezonu 2020/21 nie jest zagrożony. Jedynie drużyna Radosława Sobolewskiego będzie musiała przygotowywać się według ścisłych wytycznych.

"W związku z wykryciem zarażenia w Wiśle Płock, klub będzie musiał dostosować rytm przygotowań do wytycznych sanepidu i zespołu medycznego PZPN. (...) Rozpoczęcie rozgrywek nie jest zagrożone, ze względu na stosunkowo długi - trzytygodniowy - okres do ich rozpoczęcia. Obecnie nie zakładamy przekładania meczów lub całych kolejek " - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

W sezonie 2020/21 w PKO Ekstraklasie będzie obowiązywał protokół, który sporządzono w kwietniu, a który pozwolił na wznowienie sezonu w trakcie pandemii.

"Ekstraklasa SA nie planuje wprowadzać żadnego luzowania przepisów w tym zakresie, pozostawiając strefowanie stadionów, z całkowitym wyłączeniem dostępności dla osób postronnych do strefy zero, zastrzeżonej dla zawodników, sędziów i ograniczonej grupy przedstawicieli mediów klubowych i producenta sygnału telewizyjnego (Ekstraklasa Live Park), którego zespółrównież będzie podlegać rygorystycznym procedurom medycznym.

Naszym wspólnym celem jest, by rozpocząć i bezpiecznie zakończyć sezon i w gestii klubów jest takie kierowanie swoją kadrą, by móc wystawić zdrowy zespół w rozgrywkach. Każdy z klubów powinien ściśle współpracować z zespołem medycznym i przestrzegać zaleceń medycznych wprowadzonych w ubiegłym sezonie w związku z epidemią" - przypomina Ekstraklasa SA.

Od wybuchu epidemii COVID-19, w Polsce koronawirusem zakaziło się blisko 47 tys. osób, a 1721 zmarło. W ostatnich dniach w kraju bite są rekordy zakażeń.

"Ta sytuacja pokazuje, że do pełnego sukcesu w walce z wirusem jest jeszcze daleko. Wszyscy mamy świadomość, że w kraju i na świecie nie jest bezpiecznie, podobne przypadki zakażeń dotknęły już wiele klubów w Europie. Tą drogą apelujemy przede wszystkim do zawodników i trenerów o stosowanie się do wytycznych zespołu medycznego PZPN i unikania zachowań, mogących zwiększyć ryzyko zarażenia. To, że poprzedni sezon po wznowieniu udało się zakończyć bez komplikacji, nie oznacza, iż można zapomnieć o bezpieczeństwie i monitorowaniu stanu zdrowia, dlatego też jakiekolwiek zmniejszanie standardów i wymogów w tym zakresie nie może mieć miejsca" - podkreśla Ekstraklasa SA.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×