MLS. Jarosław Niezgoda z asystą. Jego Portland Timbers zagra w półfinale [WIDEO]

Zespół Portland Timbers pokonał New York City (3:1) w wyjazdowym spotkaniu i zagra w półfinale turnieju "MLS is Back". Jarosław Niezgoda asystował przy drugiej bramce.

Dominika Pawlik
Jarosław Niezgoda Getty Images / Sam Greenwood / Na zdjęciu: Jarosław Niezgoda
W związku z pandemią koronawirusa władze Major League Soccer zdecydowały się zakończyć regularny sezon po 5 kolejkach i przeprowadzić mini turniej na Florydzie, który wyłoni tegorocznego mistrza. 24 kluby zostały przydzielone do 6 grup, z których do fazy pucharowej awansowało 16 zespołów.

W 1/4 finału Portland Timbers trafiło na zespół New York City FC. Stawką było dołączenie do najlepszej czwórki turnieju "MLS is back".

Były napastnik Legii Warszawa pojawił się na boisku w 52. minucie. Po 13 minutach Jarosław Niezgoda asystował przy bramce Diego Valeriego. Był to ważny moment spotkania, bo na tablicy wyników widniał remis (1:1). W 76. minucie prowadzenie podwyższył Andy Polo i Portland Timbers wywalczyło awans do półfinału. To pierwsza asysta Polaka w rozgrywkach, do tej pory zdobył dla swojej ekipy dwa gole.

Kolejnym rywalem Portland Timbers będzie Philadelphia Union, dojdzie więc do starcia Polaków. Najlepszym strzelcem ekipy z Filadelfii jest bowiem Kacper Przybyłko. W drugiej parze Orlando City zagra z Minnesotą United.