PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała w sparingu

Wisła Kraków lepsza od Podbeskidzia Bielsko-Biała w sparingu dwóch drużyn PKO Ekstraklasy. "Biała Gwiazda" wygrała 1:0 po golu Macieja Sadloka. Mecz trwał aż 120 minut.

Szymon Mierzyński
Radość piłkarzy Wisły po golu w Derbach Krakowa WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Radość piłkarzy Wisły po golu w Derbach Krakowa
Spotkanie na stadionie beniaminka podzielono na trzy części. Dwie pierwsze trwały po 45 minut, a potem zawodnicy rozegrali jeszcze dodatkowe pół godziny.

Goście zwyciężyli dzięki bramce Macieja Sadloka, który w 33. minucie trafił do siatki uderzeniem po rykoszecie z rzutu wolnego. Stały fragment sprokurował faulem Dmytro Baszłaj.

"Górale" też mieli swoje okazje, jednak byli w sobotę nieskuteczni i ostatecznie w ciągu 120 minut padł tylko jeden gol.

Za tydzień obie drużyny zagrają już o stawkę. Czekają je bowiem mecze I rundy Totolotek Pucharu Polski. Podbeskidzie zmierzy się na wyjeździe z II-ligową Stalą Rzeszów, Wisła natomiast pojedzie do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie jej przeciwnikiem będzie III-ligowy KSZO 1929.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 0:1 (0:1)
0:1 - Maciej Sadlok 33'

/grano 2 x 45 minut i 1 x 30 minut/

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński (66' Martin Polacek) - Bartosz Jaroch (65' Szymon Mroczko), Dmytro Baszłaj (66' Kornel Osyra), Aleksander Komor (66' Gergo Kocsis), Kacper Gach (90' Damian Hilbrycht), Karol Danielak (66' Filip Laskowski), Jakub Bieroński (66' Rafał Figiel), Michał Rzuchowski (66' Adrian Rakowski), Łukasz Sierpina (66' Mateusz Marzec), Tomasz Nowak (66' Desley Ubbink), Kamil Biliński (66' Ivan Martin).

Wisła Kraków: Michał Buchalik (65' Mateusz Lis) - Łukasz Burliga, Rafał Janicki (75' Adi Mehremić), Lukas Klemenz (75' Daniel Hoyo-Kowalski), Maciej Sadlok (75' Filip Jania), Rafał Boguski (75' Michał Mak), Dawid Szot (65' Jean Carlos Silva), Nikola Kuveljić (65' Damian Pawłowski), Georgij Żukow (75' Chuca), Fatos Beciraj (75' Sławomir Chmiel), Aleksander Buksa (75' Kacper Duda).

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Podbeskidzie utrzyma się w PKO Ekstraklasie?