III liga. Ruch Chorzów wygrał w meczu na szczycie. Czwarte zwycięstwo z rzędu Niebieskich

Ruch Chorzów nie zatrzymuje się. W czwartym meczu Niebiescy wygrali po raz czwarty. Tym razem pokonali w Kluczborku wicelidera MKS 3:1.

Michał Piegza
kibice Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów
Po trzech kolejkach w III lidze grupie III kompletem punktów mogły się pochwalić zespołu MKS-u i Ruchu. Warto jednak pamiętać, że kilka drużyn rozegrało mniej meczów, a Polonia Bytom wciąż czeka na pierwsze spotkanie w sezonie.

Terminarz sprawił, że zespoły z Kluczborka i Chorzowa zmierzyły się ze sobą w 4. serii. Dokładnie miesiąc temu w sparingu Niebiescy pokonali rywala 3:2. Potyczka dodatkowo była spotkaniem dwóch najskuteczniejszych graczy w grupie: Bartosza Włodarczyk z MKS-u i Mariusza Idzika z Ruchu. Zawodnik gospodarzy przez wiele sezonów występował w młodzieżowych drużynach... Niebieskich.

W premierowej odsłonie dominacja gości nie podlegała dyskusji. Jednak na gola kibice musieli poczekać do 32. minuty, kiedy do siatki trafił Tomasz Foszmańczyk. Lepiej w tej sytuacji powinien się zachować bramkarz MKS-u. Kapitan Niebieskich ostatnio miał problemy z mięśniem łydki i w środku tygodnia, w spotkaniu z Wartą Gorzów, nie zagrał.

Wspierani dopingiem swoich kibiców chorzowianie (działacze z Kluczborka stanęli na wysokości zadania i w przeciwieństwie do zarządzających Foto-Higieną Gać zdecydowali się na wpuszczenie kibiców na stadion) podwyższyli prowadzenie siedem minut później, kiedy do siatki głową trafił Konrad Kasolik.

Po zmianie stron Ruch zagrał słabiej. Wprawdzie w 52. minucie Michał Mokrzycki uderzył w słupek, ale w kolejnych minutach to rywale prezentowali się lepiej i w 57. zdobyli gola. Sprzed pola karnego do siatki trafił Włodarczyk.

Na więcej chorzowianie jednak rywalom już nie pozwolili. W końcówce spokój gościom zapewnił Łukasz Janoszka, popisując się ładnym uderzeniem z kilkunastu metrów. W ostatnich minutach Niebiescy mogli podwyższyć wynik, ale Daniel Paszek zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem, a Kacper Będzieszak uderzył w słupek.

Dzięki czwartej wygranej z rzędu Ruch został samodzielnym liderem w swojej grupie III ligi. Kolejnym rywalem Niebieskich będzie Piast Żmigród.

MKS Kluczbork - Ruch Chorzów 1:3 (0:2)
0:1 - Tomasz Foszmańczyk 32'
0:2 - Konrad Kasolik 39'
1:2 - Bartosz Włodarczyk 57'
1:3 - Łukasz Janoszka 81'

MKS Kluczbork: Witek - Orłowicz, Paradowski, Przystalski, Witkowski (77' Jelonek) -Włodarczyk, Nykiel (46' Nitkiewicz), Mazur, Jaszczak (67' Marczyński), Baraniak (46' Lewandowski) - Smolarek (46' Jurasik).

Ruch Chorzów: T. Nowak - Kasolik, Kawula, Kulejewski - Kwaśniewski (65' Kowalski), Mokrzycki, Foszmańczyk (68' Paszek), Sikora, Winciersz (90+1' Neugebauer) - Janoszka, Idzik (90+1' Będzieszak).

Żółte kartki: Mazur, Paradowski, Jurasik (MKS) oraz Kulejewski, Janoszka, Kawula, Kowalski, Paszek (Ruch).

III liga. Ruch Chorzów przegrywał 0:2, ale mecz wygrał!

Ruch Chorzów po rundzie jesiennej będzie liderem w swojej grupie III ligi?