Liga Mistrzów. Juergen Klopp twierdzi, że Bayernowi sprzyjało szczęście

Juergen Klopp skomentował wygraną Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów. Trener Liverpoolu twierdzi, że drużyna Roberta Lewandowskiego miała nieco szczęścia w minionych rozgrywkach, zważywszy na zmieniony kalendarz gry.

Waldemar Ossowski
Juergen Klopp YouTube / Liverpool FC / Na zdjęciu: Juergen Klopp
- Bayernowi trochę się poszczęściło, że pośród całego chaosu z terminarzami lig, ich najlepiej pasował do Ligi Mistrzów - powiedział Juergen Klopp w wywiadzie dla "ZDF".

Ze słów niemieckiego trenera można wyczytać, że duży wpływ na końcowy sukces Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów miało zakończenie sezonu Bundesligi na kilka tygodni przed wznowieniem gry w europejskich pucharach.

Bundesliga bowiem najszybciej finiszowała w Europie w sezonie 2019/2020 (27 czerwca). Pozostałe z czołowych lig uczyniły to odpowiednio: La Liga - 19 lipca, Premier League - 26 lipca, a Serie A dopiero 2 sierpnia.

Klopp nie ukrywa jednak dużego podziwu dla zespołu prowadzonego przez Hansiego Flicka. - W tej chwili to zdecydowanie jedna najlepszych drużyn. Byli rewelacyjnie przygotowani. Mają zawodników światowej klasy na każdej pozycji i wszystkich w odpowiednim wieku.

Bayern w wielkim finale Ligi Mistrzów pokonał Paris Saint-Germain 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Francuz Kingsley Coman. Mistrz Niemiec jako pierwszy zespół w historii wygrał wszystkie mecze w sezonie Champions League. Z kolei Robert Lewandowski został królem strzelców z dorobkiem aż 15 bramek.

Klopp w poprzednim sezonie wygrał Ligę Mistrzów z Liverpoolem, a w tym opadł w 1/8 finału z Atletico Madryt. Niemiec pewnie poprowadził jednak The Reds do triumfu w Premier League.

Liga Mistrzów. Robert Kubica wychwala Lewandowskiego. "Jest najlepszym przykładem dla młodzieży" >>

Liga Narodów. Robert Lewandowski to maszyna, ale nie perpetuum mobile. Model RL9 też potrzebuje odpoczynku >>