"Znowu wybiło trochę politycznego szamba". Dyrektor TVP Sport po transferze Mateusza Borka

Mateusz Borek związał się z Telewizją Polską. Angaż byłego dziennikarza Polsatu w TVP wzbudził duże zainteresowanie. W internecie nie zabrało mocnych komentarzy. "Znowu wybiło trochę politycznego szamba" - pisze Marek Szkolnikowski.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
były dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski Materiały prasowe / PZLA / Na zdjęciu: były dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski
Borek ma już za sobą debiut w TVP  w roli prowadzącego studio przed galą bokserską Whyte - Powietkin (22 sierpnia). Od września doświadczony komentator zadebiutuje na antenie Telewizji Polskiej relacjonując mecze piłkarskie.

Już 3 września Mateusz Borek skomentuje spotkanie Niemcy - Hiszpania w Lidze Narodów UEFA. Cztery dni później, 7 września, poprowadzi natomiast studio przed meczem Bośnia i Hercegowina - Polska. W planach są też mecze Ekstraklasy z komentarzem byłego dziennikarza Polsatu.

Marek Szkolnikowski dzień po ogłoszeniu Borka w składzie TVP Sport napisał: "Po transferze Mateusza Borka do TVP Sport znowu wybiło trochę politycznego szamba. Jesteśmy ludźmi sportu, opamiętajcie się, nie obrażajcie, robimy najlepszą telewizję sportową dla wszystkich, bez wyjątków".

- Przychodzę tutaj z pokorą i świadomością, gdzie jest moje miejsce. Do każdego domu, gdy wchodzę jako gość, to z szacunkiem do gospodarza - powiedział Borek podczas prezentacji jesiennej ramówki TVP.

Mateusz Borek był dziennikarzem Polsatu w latach 2000-2020. Na początku tego roku rozstał się ze stacją Zygmunta Solorza-Żaka i zaangażował się w tworzenie Kanału Sportowego na YouTubie. Borek jest również promotorem boksu zawodowego (MB Promotions) oraz jednym z twórców projektu GROMDA (walki na gołe pięści).

Czytaj także:
Liga Europy. Malmoe FF - Cracovia. Niespodzianki nie było. Koniec europejskiej przygody Pasów
Europejskie puchary. Fatalna sytuacja polskiej piłki klubowej

ZOBACZ WIDEO: Lewandowski nie odejdzie z Bayernu po wygraniu LM. "Teraz to najlepsza drużyna w Europie. Nie będzie chciał niczego zmienić"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×