Transfery. Zoran Arsenić i Juan Camara blisko odejścia z Jagiellonii Białystok

Kadra Jagiellonii Białystok może się uszczuplić. Zoran Arsenić jest bliski wypożyczenia do HNK Rijeka, a Juan Camara może odejść do Dinama Bukareszt.

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Zoran Arsenić WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Zoran Arsenić
"Przegląd Sportowy" informuje o kolejnych możliwych ruchach kadrowych w Jagiellonii Białystok. Finalizowane mają być odejścia Zorana Arsenicia i Juana Camary, których nazwiska już pod koniec ubiegłego sezonu wymieniano wśród zawodników o niepewnej przyszłości w klubie.

Dziennikarz Piotr Wołosik ustalił drużyny, do których mają się przenieść chorwacki obrońca i hiszpański skrzydłowy. Pierwszy ma zasilić rodzimą HNK Rijeka na zasadzie rocznego wypożyczenia, a drugi trafić do rumuńskiego Dinama Bukareszt najprawdopodobniej w ramach transferu definitywnego.

Obaj 26-latkowie rozegrali w tym sezonie po 2 mecze w barwach Jagi (po jednym w Fortunie Pucharze Polski i PKO Ekstraklasie - przyp. WP). Te statystyki mogą jednak mylić, bo od dłuższego czasu nie potrafili wywalczyć pewnego miejsca w podstawowym składzie zespołu. Nie było też tajemnicą, że z tego powodu menadżerowie szukają im nowych klubów: Arsenić był łączony z greckim AEK-iem Ateny, a Camarą zainteresowanie wyrażała czeska Sigma Ołomuniec.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Lewandowski o twarzy dziecka. Film podbija sieć

Arsenić i Camara to kolejni piłkarze, którzy mogą opuścić Jagiellonię w okresie ostatnich tygodni. Wcześniej odeszli Dejan Iliew (koniec wypożyczenia), Jakub Wójcicki (koniec kontraktu), Martin Adamec, Orest Tkaczuk i Ołeh Horin (rozwiązali umowy za porozumieniem stron) oraz Martin Kostal, Bartosz Kwiecień, Karol Struski i Dawid Szymonowicz (zostali wypożyczeni do innych klubów).

Warto przypomnieć, że w tym sezonie kluby mają więcej czasu na dokonywanie wzmocnień niż dotychczas. Letnie okno transferowe w Polsce oraz wielu innych krajach potrwa wyjątkowo do końca września.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×