La Liga. Szalony mecz w Walencji. Sześć goli i wygrana Nietoperzy

Najlepszy mecz w pierwszej kolejce La Liga zostawiono na koniec. Na początku była wymiana ciosów, ale w końcówce Valencia wywalczyła przewagę i wygrała 4:2 z Levante.

Maciej Siemiątkowski
Sergio Leon (z prawej) i Gabriel Paulista (z lewej) PAP/EPA / Juan Carlos Cardenas / Na zdjęciu: Sergio Leon (z prawej) i Gabriel Paulista (z lewej)
Początek potoczył się nie po myśli gospodarzy. Wybitnie zaczął Jose Luis Morales. Lider Levante już po 30 sekundach zdobył pierwszego gola, zakręcił obrońcami w polu karnym i pewnie uderzył z kilkunastu metrów. 33-latek do przerwy zdążył strzelić jeszcze jednego gola. Na każdego z nich odpowiadała Valencia. Najpierw Gabriel Paulista precyzyjnie uderzył głową po centrze z rzutu rożnego, potem Maxi Gomez płaskim strzałem zaskoczył bramkarza w polu karnym.

Ostatni mecz pierwszej kolejki nie zawiódł. Drużyny nie odpuszczały, były piękne gole i wymiana ciosów. Jednak w drugiej połowie Nietoperze odjechały rywalom. Dwa gole Manu Vallejo przesądziły o zwycięstwie Valencii nad Levante.

Dwa poprzednie mecze zakończyły się remisami 1:1. Villarreal podzielił się punktami z Hueską, podobnie Real Valladolid z Realem Sociedad.

Z kolei w pierwszym niedzielnym meczu zwycięstwo zapewnili sobie piłkarze Realu Betis. Ekipa Manuela Pellegriniego wygrała z Deportivo Alaves dzięki bramce zdobytej przez Cristiana Tello.

Valencia CF - Levante UD 4:2 (2:2)
0:1 - Jose Luis Morales 1'
1:1 - Gabriel Paulista 12'
1:2 - Jose Luis Morales 36'
2:2 - Maxi Gomes 39'
3:2 - Manu Vallejo 75'
4:2 - Manu Vallejo 90+4'