Bundesliga. Bayern - Schalke. "Akcja majstersztyk". Zobacz trzeciego gola Gnabry'ego (wideo)

To był pogrom i festiwal strzelecki Bayernu Monachium. Mistrz Niemiec na inaugurację rozgromił 8:0 Schalke 04 Gelsenkirchen. Hat-tricka skompletował Serge Gnabry. Akcję, po której padła bramka w 59. minucie, można pokazywać młodym adeptom piłki.

Waldemar Ossowski
Serge Gnabry PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Serge Gnabry
Serge Gnabry po meczu zebrał najlepsze oceny. Nic dziwnego. Fenomenalnie dysponowany 25-latek otworzył wynik spotkania w 4. minucie. Dwa kolejne trafienia dołożył w drugiej połowie.

Akcję na 5:0 wypracowali reprezentanci Niemiec. Odbiór i dwa podania wystarczyły, by ją sfinalizować. Joshua Kimmich znakomicie zagrał do debiutującego w barwach Bayernu Leroy'a Sane, a ten wyłożył piłkę Gnabry'emu, który zdobył trzecie trafienie przeciwko Schalke.

Zobacz:

Robert Lewandowski po raz kolejny nie zawiódł. Na otwarcie nowego sezonu Bundesligi Polak wpisał się na listę strzelców w 31. minucie, pewnie wykonując rzut karny. "Lewy" dwukrotnie asystował też przy trafieniach kolegów z drużyny. Napastnik został wysoko oceniony przez niemieckie media (czytaj więcej >>>).

Kolejny mecz Bayern Monachium rozegra 24 września z Sevillą w Budapeszcie, rywalizując o Superpuchar Europy. Trzy dni później powalczy na wyjeździe z TSG 1899 Hoffenheim.