La Liga. Villarreal - Eibar. Gospodarze zrobili swoje i wygrali. Damian Kądzior wszedł dopiero w końcówce

W pierwszym sobotnim meczu drugiej kolejki hiszpańskiej La Ligi Villarreal pokonał SD Eibar Damiania Kądziora 2:1. Polak wszedł na ostatnie minuty i nie zdołał odegrać znaczącej roli.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Pedro Leon i Alfonso Pedraza WP SportoweFakty / Domenech Castello / Na zdjęciu: Pedro Leon i Alfonso Pedraza
Gospodarze byli faworytem spotkania i swoją wyższość starali się udowodnić od początku. Strzelili bramkę już w 10. minucie, ale została ona anulowana po analizie VAR. Gerard Moreno, który wykańczał kontrę, był na spalonym. Z biegiem czasu goście zaczęli łapać rytm, grać coraz bardziej śmiałą, otwartą piłkę, choć sytuacji było jak na lekarstwo. Eibar dowiózł remis do przerwy, a po wznowieniu gry bardzo szybko się rozkręcił.

Goście zaczęli grać na tyle dobrze, że objęli prowadzenie. W 50. minucie Kike pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. Radość i obiecująca gra Eibaru nie trwały jednak zbyt długo. Kilkanaście minut później Moreno nawinął rywala w polu karnym i płaskim strzałem pokonał Marko Dmitrovicia, dając "Żółtej łodzi podwodnej" remis.

Niedługo potem gospodarze wyszli na prowadzenie. Paco Alcacer nie pomylił się w sytuacji sam na sam, choć był o włos od utraty piłki przy strzale. Villarreal miał coraz bardziej mecz pod kontrolą, a szkoleniowiec gości zareagował ze zmianami bardzo późno.

Damian Kądzior wszedł na boisko dopiero w 84. minucie, zmieniając Recio. Polak nie zdołał pokazać niczego specjalnego - zanotował jedno podanie (niestety, niecelne), jedną stratę, dwa razy faulował.

Po dwóch meczach w tym sezonie La Ligi Villarreal ma na koncie cztery punkty, a Eibar tylko jeden.

Villarreal CF - SD Eibar 2:1 (0:0)
0:1 - Kike 50'
1:1 - Gerard Moreno 63'
2:1 - Paco Alcacer 72'

W pozostałych sobotnich meczach La Ligi Getafe ograło Osasunę 1:0, a Celta Vigo wygrała z Valencii 2:1. Dublet ustrzelił Iago Aspas.

Getafe CF - Osasuna Pampeluna 1:0 (0:0)
1:0 - Jaime Mata 54'

Celta Vigo - Valencia CF 2:1 (1:0)
1:0 - Iago Aspas 13'
1:1 - Maxi Gomez 46'
2:1 - Iago Aspas 57'