Wieczysta Kraków nie zwalnia tempa. Znowu gromi, Sławomir Peszko z czteropakiem goli

Forma Wieczystej Kraków naprawdę może imponować. Właśnie urządziła rywalom w krakowskiej lidze okręgowej kolejną goleadę. Wygrała aż 11:1, a popis strzelecki dał Sławomir Peszko, który zapakował rywalom cztery bramki.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Sławomir Peszko WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Sławomir Peszko
Wieczysta Kraków w tym sezonie ligi okręgowej strzela częściej niż na zawołanie. Teraz jej ofiarą był zespół Piast-Farmina Wołowice. Naszpikowana gwiazdami ekipa ze stolicy Małopolski wygrała aż 11:1, a do przerwy prowadziła 8:0.

Festiwal bramkowy rozpoczął Sławomir Peszko w 11. minucie. Były reprezentant Polski w całym meczu strzelił w sumie cztery gole. Na listę strzelców wpisali się tez Radosław Majewski, Patryk Zieliński, Krzysztof Szewczyk (dwa razy), Paweł Słonina i Adrian Frańczak (dwa razy). Honorową bramkę dla gości pod koniec meczu zdobył Szymon Budziasek.

Zdecydowanym liderem grupy drugiej krakowskiej klasy okręgowej jest Wieczysta. Jako jedyna ma komplet punktów (siedem wygranych na siedem meczów), strzeliła aż 54 gole, tracąc tylko cztery.

Sławomir Peszko ma kapitalny bilans w tym sezonie - 21 bramek w 14 spotkaniach. Najlepiej gra w meczach o stawkę. W dziewięciu takich starciach trafiał do siatki rywali 16 razy. Strzelał gola w każdym takim meczu.

W następnej kolejce Wieczysta zagra na wyjeździe z Kmitą Zabierzów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 26 września o godz. 16:30.

Wieczysta Kraków - Piast-Farmina Wołowice 11:1 (8:0)
1:0 - Sławomir Peszko 11'
2:0 - Radosław Majewski 18'
3:0 - Sławomir Peszko 26'
4:0 - Patryk Zieliński 29'
5:0 - Sławomir Peszko 32'
6:0 - Krzysztof Szewczyk 34'
7:0 - Krzysztof Szewczyk (k.) 39'