Ligue 1: Paris Saint-Germain z drugim zwycięstwem w sezonie

Mistrz Francji w końcu odniósł efektowny triumf w Ligue 1. W spotkaniu 4. kolejki Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe OGC Nice 3:0.

Tomasz Rosiński
Kylian Mbappe Getty Images / Alex Gottschalk / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Paryżanie w ostatnią środę wymęczyli zwycięstwo z FC Metz (1:0) i liczyli, że w niedzielę uda im się odnieść drugą wygraną w obecnym sezonie francuskiej ekstraklasy.

PSG, grające bez pauzujących za kartki Neymara, Leandro Paredesa, Abdou Diallo i Layvina Kurzawy, od początku konfrontacji miało dużą przewagę optyczną i co chwila gościło pod bramką OGC Nice.

Celnie strzelali Angel Di Maria oraz Kylian Mbappe, jednakże skutecznie interweniował Walter Benitez. Bramkarz gospodarzy skapitulował dopiero w 38. minucie po uderzeniu Mbappe z rzutu karnego.

Tuż przed przerwą prowadzenie przyjezdnych podwyższył Di Maria, który popisał się udaną dobitką po strzale świetnie grającego Kyliana Mbappe.

Po zmianie stron goście nie zamierzali zwalniać tempa i w 66. minucie zadali trzeci cios. Wówczas dokładnie z rzutu wolnego dośrodkował Angel Di Maria, zaś celnie główkował Marquinhos i jak się później okazało ustalił wynik tego spotkania.