Bundesliga. Hoffenheim - Bayern. Cudowny gol Joshuy Kimmicha. Przymierzył idealnie (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Joshuy Kimmicha (Bayern) w meczu z Hoffenheim

Joshua Kimmich w meczu z TSG Hoffenheim zdobył jedną z najpiękniejszych bramek w karierze. Dzięki temu Bayern Monachium - po fatalnym początku - mógł jeszcze liczyć na odwrócenie losów spotkania 2. kolejki Bundesligi. Ostatecznie jednak poległ 1:4.

Po rozgromieniu Schalke 04 Gelsenkirchen 8:0 i zwycięstwie z Sevilla FC 2:1 (po dogrywce) w meczu o Superpuchar UEFA w niedzielę piłkarze Bayernu Monachium walczyli w wyjazdowym spotkaniu ligowym z TSG 1899 Hoffenheim.

Trener Hansi Flick nie wystawił w podstawowej jedenastce Roberta Lewandowskiego (więcej o przyczynach TUTAJ>>), a Bayern miał w Sinsheim olbrzymie problemy. Już po 24 minutach monachijczycy przegrywali 0:2, po golach Ermina Bicakcić oraz Munasa Dabbura.

Nadzieję na korzystny wynik przywrócił Bawarczykom Joshua Kimmich. W 36. minucie pomocnik mistrzów Niemiec popisał się przepięknym uderzeniem zza pola karnego, po którym Oliver Baumann musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

Gospodarze mieli pretensje do piłkarzy Bayernu o to, że ci nie wybili piłki, mimo iż na boisku leżał Bicakcić (doznał kontuzji i musiał zostać zmieniony jeszcze przed przerwą). Zapomnieli jednak, że gra się do gwizdka.

Po pierwszej połowie było 2:1. W 57. minucie na boisku pojawił się Lewandowski, ale nie był w stanie odmienić losów potyczki. Gospodarze zdobyli jeszcze dwa gole (dwukrotnie trafił Andrej Kramarić) i sensacyjnie zwyciężyli 4:1.