Liga Europy: RSC Charleroi - Lech Poznań. Felix Zwayer sędzią głównym, gwizdał już polskiej kadrze

Niemiecki sędzia Felix Zwayer poprowadzi mecz IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy RSC Charleroi - Lech Poznań. Wcześniej styczność z nim miała reprezentacja Polski.

Szymon Mierzyński
Felix Zwayer Getty Images / Stuart Franklin / Bongarts / Na zdjęciu: Felix Zwayer
We wrześniu 2018 roku 39-latek był głównym rozjemcą spotkania Ligi Narodów, w którym "Biało-Czerwoni" zremisowali na wyjeździe z Włochami 1:1.

Felix Zwayer ma już spore doświadczenie. W Bundeslidze gwiżdże od 2009 roku, trzy lata później został arbitrem międzynarodowym. Jest regularnie wyznaczany na potyczki Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy eliminacje mistrzostw świata i Europy.

Na Stade du Pays de Charleroi asystentami Niemca będą jego rodacy Thorsten Schiffner i Marco Achmueller, zaś sędzią technicznym - Benjamin Cortus.

Mecz IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy RSC Charleroi - Lech Poznań rozpocznie się w czwartek o godz. 19.00. O awansie decyduje jedna potyczka, zatem w przypadku remisu po 90 minutach, zarządzona zostanie dogrywka, a potem ewentualnie rzuty karne.

Jeśli wicemistrz Polski pokona najbliższego przeciwnika, to awansuje do fazy grupowej, a następnych rywali pozna podczas losowania 2 października. Sam start rywalizacji zaplanowano natomiast na 22 października.

Liga Europy: Apollon Limassol - Lech Poznań. Koncert na Cyprze! "Kolejorz" awansował w piorunującym stylu!