Premier League. Arsenal wygrywa z Sheffield United. Brzydki faul na Aubameyangu

Arsenal pokonał Sheffield United 2:1 w meczu czwartej kolejki Premier League. Dużo szczęścia miał Pierre-Emerick Aubameyang, który po faulu zawodnika gości mógł nabawić się groźnej kontuzji. Napastnik ostatecznie dograł spotkanie do końca.

Mateusz Byczkowski
piłkarze Arsenalu FC PAP/EPA / Kirsty Wigglesworth / POOL / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC
W pierwszej połowie częściej przy piłce byli zawodnicy Arsenalu, jednak brakowało im dogodnych sytuacji. Najciekawszym momentem tej części spotkania był faul na Pierre-Emericku Aubameyangu. Napastnik Kanonierów po wślizgu wyprostowaną nogą Sandra Berge'a mógł nabawić się groźnej kontuzji. Gabończyk długo leżał na murawie, jednak zmiana nie była potrzebna. Po konsultacji VAR sędzia przyznał zawodnikowi gości jedynie żółtą kartkę.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Zawodnicy trenera Mikela Artety dłużej utrzymywali się przy piłce i powoli konstruowali akcję. W 61. minucie dopięli swego.
Piłkarze Kanonierów wykonali kilka szybkich podaniach, a całą akcję po dośrodkowaniu Hectora Bellerina z prawej strony, zakończył Bukayo Saka strzałem głową.

Gospodarze chwycili wiatr w żagle. Trzy minuty później było już 2:0. Nicolas Pepe zdołał urwać się obrońcy gości. Pomocnik Kanonierów wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem w lewy dolny róg bramki podwyższył prowadzenie.

Po drugim golu dla Arsenalu, Sheffield United starało się odpowiedzieć. Zawodnicy trenera Chrisa Wildera zdobyli gola kontaktowego w 83. minucie. David McGoldrick precyzyjnym strzałem przy lewym słupku zza pola karnego pokonał Bernda Leno. Goście próbowali dalej atakować, jednak nie udało im się doprowadzić do remisu.

W równoległym spotkaniu czwartej kolejki Wolverhampton pokonało Fulham FC 1:0 po bramce Pedro Neto.

Arsenal Londyn - Sheffield United 2:1 (0:0)
1:0 - Bukayo Saka 61'
2:0 - Nicolas Pepe 64'
2:1 - David McGoldrick 83'

Arsenal Londyn: Leno - Luiz, Gabriel, Tierney - Saka (87' Maitland-Niles), Ceballos (81' Xhaka), Elneny, Bellerin - Aubameyang, Nketiah (57' Pepe), Willian.
Sheffield United: Ramsdale - Baldock, Basham (76' Sharp), Egan, Robinson, Stevens - Lundstram, Berge, Osborn (63' Fleck) - McGoldrick, Burke (56' McBurnie).

Żółte kartki: Sander Berge (Sheffield United)

Sędzia: Lee Mason