Polska - Finlandia. Robert Lewandowski pozuje w nowej koszulce

We wrześniu Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował nowe koszulki reprezentacji. Po raz pierwszy w tym trykocie wystąpi Robert Lewandowski, którego zabrakło we wrześniowych meczach kadry.

Jakub Artych
Robert Lewandowski ONS.pl / Pawel Kibitlewski / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Nowe stroje Biało-Czerwonych to powrót do tradycji z lat 70. i 80., gdy polska drużyna odnosiła największe sukcesy. Koszulka z pierwszego kompletu (biało-czerwonego), w którym Polacy zagrali w Amsterdamie, została wzbogacona w stylizowany na wspomniane epoki kołnierzyk i guziki.

Nowy trykot nie przyniósł szczęścia, gdyż podopieczni Jerzego Brzęczka po bardzo słabym spotkaniu przegrali na wyjeździe z Holandią (0:1). W starciu z "Oranje" zabrakło jednak Roberta Lewandowskiego, który dostał wolne po finale Ligi Mistrzów w Lizbonie.

Kapitan reprezentacji Polski pojawił się już na kolejnym zgrupowaniu i po raz pierwszy miał okazję założyć nową koszulkę. Jak można zobaczyć na kanale "Łączy nas Piłka", 32-latek pozował już w najnowszym stroju.

W środę podopieczni Jerzego Brzęczka zagrają towarzyski mecz z Finlandią. Studio przedmeczowe w TVP Sport rozpocznie się o 19:00. Z kolei transmisja z meczu na antenie TVP 1 i WP Pilot wystartuje o 20:30. Relację na żywo "minuta po minucie" przeprowadzi także portal WP SportoweFakty.

Czy podobają ci się nowe koszulki reprezentacji Polski?