Puchar Niemiec. 1.FC Dueren - Bayern Monachium: V-ligowiec nie sprawił sensacji. Dwa gole rywala Roberta Lewandowskiego

Nie było sensacji w meczu 1. rundy Pucharu Niemiec. V-ligowy 1.FC Dueren przegrał z Bayernem Monachium 0:3. Dwa gole strzelił rywal Roberta Lewandowskiego, Eric Choupo-Moting.

Łukasz Witczyk
Eric Choupo-Moting PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Eric Choupo-Moting
Bayern Monachium ten mecz musiał wygrać. 1.FC Dueren to klub z V ligi, dla którego mecz z mistrzami Niemiec i triumfatorami Ligi Mistrzów to jeden z największych wydarzeń w historii. Bayern do tego meczu przystąpił w eksperymentalnym składzie, osłabiony brakiem czołowych zawodników, w tym Roberta Lewandowskiego.

Wszyscy zawodnicy Bayernu, którzy wyjechali na zgrupowania reprezentacji narodowych nie zagrali w tym meczu. Dzięki temu szansę gry dostali m.in. nowi w klubie Alexander Nuebel, Eric Choupo-Moting, Marc Roca, Bouna Sarr czy Douglas Costa. Zgodnie z oczekiwaniami Bayern był stroną dominującą.

Choć formalnie gospodarzem meczu był 1.FC Dueren, to spotkanie rozgrywane było w Monachium. To był dodatkowy atut mistrzów Niemiec. Oczywiście spotkanie rozgrywano przy pustych trybunach, czego powodem jest rosnąca liczba zakażeń koronawirusem w Bawarii. V-ligowiec jednak ambitnie walczył, ale nie zdołał sprawić sensacji.

Bayern prowadzenie objął w 24. minucie. Po szybkiej akcji wychodzący na czystą pozycję dograł w pole karne do niepilnowanego Choupo-Motinga, a ten wślizgiem pokonał bramkarza rywali. 12 minut później było już 2:0. Rzut karny na gola zamienił Thomas Mueller. Bayern nie forsował tempa i nie naciskał na rywali. Miał przewagę, ale nie dążył do tego, by za wszelką cenę zdobywać kolejne gole.

Po przerwie trener Hansi Flick dał szanse gry młodzieży, którzy zazwyczaj grają w rezerwach lub zespole młodzieżowym. Z kolei w zespole z Dueren na boisku pojawił się Adam Matuszczyk. Były reprezentant Polski ma być jednym z liderów zespołu z V ligi niemieckiej, ale do optymalnej formy mu jeszcze daleko.

Awans Bayernu do kolejnej rundy Pucharu Niemiec przypieczętował w 75. minucie Choupo-Moting. Rywal Lewandowskiego dostał podanie od Sarra i oddał piękny strzał z dwudziestego metra. Bramkarz 1.FC Dueren Kevin Jackmuth nie miał szans na interwencję. Więcej bramek już nie padło. Bayern wywalczył pewny awans.

1.FC Dueren - Bayern Monachium 0:3 (0:2)
0:1 - Eric Choupo-Moting 24'
0:2 - Thomas Mueller (k.) 36'
0:3 - Eric Choupo-Moting 75'

1.FC Dueren: Kevin Jackmuth - Adis Omerbasić, Joran Sobiech, Mario Weber, Jannis Becker, Markus Wipperfuerth (81' Gunter Mabanza) - Marvin Stoermann (81' Baris Sarikaya), David Puetz, Gjorji Antoski (54' Adam Matuszczyk) - Marc Brasnić (70' Tiziano Lo Iacono), Phillip Simon (54' Daniel Bleja).

Bayern Monachium: Alexander Nuebel - Buona Sarr, Niklas Suele (46' Angelo Stiller), Jerome Boateng, Alphonso Davies - Javi Martinez, Marc Roca - Douglas Costa (61' Armindo Sieb), Thomas Mueller (61' Leon Dajaku), Jamal Musiala - Eric Choupo-Moting (77' Jann-Fiete Arp).

Żółte kartki: Joran Sobiech (1.FC Dueren).

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)