Liga Narodów. Włoskie media z uznaniem o Polsce. Decydujące starcie w listopadzie

Po zwycięstwie nad Bośnią i Hercegowiną (3:0), reprezentacja Polski wskoczyła na pierwsze miejsce w grupie A Ligi Narodów. Takiego scenariusza spodziewali się Włosi, którzy doceniają ostatnie mecze Biało-Czerwonych.

Jakub Artych
Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, Karol Linetty PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, Karol Linetty
Dublet Roberta Lewandowskiego i jedno trafienie Karol Linettego pozwoliły podopiecznym Jerzego Brzęczka odnieść drugie zwycięstwo w trwającej edycji Ligi Narodów. Pierwszą wygraną Biało-Czerwoni także odnieśli z Bośnią i Hercegowiną, wygrywając na wyjeździe 2:1.

Środowa wygrana z Bośniakami smakuje jednak szczególnie, gdyż Polska przesunęła się z 3. na 1. miejsce w tabeli grupy A. W drugim spotkaniu Włosi zremisowali z Holandią (1:1). Taki wynik w Bergamo sprawił, że Polacy wyprzedzili zarówno Italię, jak i ekipę "Oranje". "Spodziewaliśmy się tego" - piszą dziennikarze "La Gazzetta Dello Sport".

Media w Italii zwracają szczególną uwagę na sytuację z początku meczu, w której goście otrzymali czerwoną kartkę za faul na Robercie Lewandowskim.

"Bośniacy pod górkę mieli prawie od początku, bo już od 15. minuty musieli radzić sobie w "dziesiątkę" po czerwonej kartce dla Anela Ahmedhodzicia. Lewandowski zdobył bramkę dla Polski po prawie rocznej przerwie" - czytamy.

W listopadzie odbędą się dwa ostatnie mecze w grupie A Ligi Narodów. Najpierw Biało-Czerwoni zagrają na wyjeździe z Włochami, a potem podejmować będą Holandię. Jeszcze wcześniej zmierzą się towarzysko z Ukrainą.