Premier League. Chelsea FC - Southampton FC: błędy Jana Bednarka i cenny remis Świętych

Zespół Southampton FC był w stanie zatrzymać Chelsea, rzutem na taśmę remisując 3:3 w piątej kolejce Premier League. Przy dwóch golach dla londyńczyków zawinił polski obrońca Jan Bednarek.
Tomasz Rosiński
Kai Havertz (w środku) w walce o piłkę z Janem Bednarkiem (z lewej) PAP/EPA / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Kai Havertz (w środku) w walce o piłkę z Janem Bednarkiem (z lewej)

Święci po słabym początku sezonu w ostatnim czasie odnieśli dwie wygrane (z Burnley FC oraz West Bromwich Albion) i w sobotę liczyli na przedłużenie swojej zwycięskiej serii. Jednakże ekipa Southampton, co oczywiste, nie była faworytem starcia z naszpikowaną gwiazdami Chelsea.

Zespół The Blues od początku konfrontacji chciał narzucić swój styl gry, a aktywny z lewej strony boiska był Ben Chilwell, który dobrze współpracował z niemieckim napastnikiem Timo Wernerem.

Werner wysłał dwa ostrzeżenia podopiecznym Ralpha Hasenhuettla zanim trafił do siatki w 15. minucie potyczki. Wówczas reprezentant Niemiec popisał się świetną indywidualną akcją, na początku której ograł Jana Bednarka.

Nie minął kwadrans, a londyńczycy prowadzili już 2:0. Jorginho popisał się długim podaniem z głębi pola. Natomiast Timo Werner uciekł Bednarkowi, po chwili przelobował Alexa McCarthy'ego i wpakował futbolówkę do siatki.

Wydawało się, że Chelsea FC ma wszystko pod kontrolą, lecz wystarczyła fatalna strata Kaia Havertza, by goście zdobyli kontaktową bramkę. W 43. minucie Che Adams zagrał piłkę do Danny'ego Ingsa, zaś ten minął Kepę Arrizabalagę i dopełnił formalności. Ostatecznie więcej goli w pierwszej połowie już nie padło.

Od startu drugiej odsłony do ataku ruszyli piłkarze z Southampton, którzy dopięli swego w 57. minucie po błędach Kurta Zoumy i Arrizabalagi. Tę pomyłkę defensywy klubu z Londynu wykorzystał Adams, strzelając pod poprzeczkę.

Odpowiedź ze strony Chelsea nadeszła bardzo szybko, gdyż niespełna 120 sekund później. Obronę Świętych rozmontowali Timo Werner i Kai Havertz, który wykończył składną akcję gospodarzy.

Po odzyskaniu prowadzenia podopieczni trenera Franka Lamparda zupełnie spuścili z tonu i skupiali się przede wszystkim na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. To się na nich zemściło już w doliczonym czasie gry, kiedy uderzeniem głową po asyście Theo Walcotta wyrównał Jannik Vestergaard i ustalił wynik tego ciekawego spotkania.