The Championship: gol Michała Helika, grał też Bartosz Białkowski

Michał Helik z pierwszym golem w The Championship. Polak trafił dla Barnsley FC w zremisowanym 2:2 domowym spotkaniu z Bristol City.

Szymon Mierzyński
Michał Helik (oddaje strzał) Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Michał Helik (oddaje strzał)
Były obrońca Cracovii spędził na boisku 90 minut i otworzył wynik już na początku, skutecznie główkując po dośrodkowaniu Romala Palmera z rzutu rożnego. W drugiej połowie 25-latek otrzymał jeszcze żółtą kartkę.

Barnsley wywalczyło w sobotę drugi remis w obecnym sezonie (ma po pięciu meczach tylko dwa punkty) i znajduje się w strefie spadkowej.

Lepiej, choć bez udziału Przemysława Płachety, poszło Norwich City. "Kanarki" pokonały na wyjeździe Rotherham United 2:1 i plasują się w środku stawki. Polak przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

W pełnym wymiarze wystąpił Bartosz Białkowski, a jego Millwall FC wygrało na Adams Park z Wycombe Wanderers 2:1. Zespół naszego reprezentanta jest 7. w tabeli.

Barnsley FC - Bristol City 2:2 (1:0)
1:0 - Michał Helik 2'
1:1 - Jack Hunt 47'
1:2 - Tyreeq Bakinson 51'
2:2 - Cauley Woodrow (k.) 90+12'

Rotherham United - Norwich City 1:2 (1:0)
1:0 - Freddie Ladapo 3'
1:1 - Michael Ihiekwe (sam.) 69'
1:2 - Jordan Hugill (k.) 90+5'

Wycombe Wanderers - Millwall FC 1:2 (1:0)
1:0 - Scott Kashket 9'
1:1 - Jed Wallace (k.) 48'
1:2 - Ryan Leonard 63'

Drakońskie kary za rasistowskie okrzyki w klasie okręgowej. "Bardziej opłaca się pobić sędziego"
El. MŚ 2022: zwycięstwa Argentyny i Brazylii, Ekwador lepszy od Urugwaju

Czy Barnsley FC utrzyma się w The Championship?