KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus. Zbigniew Boniek mocno w sprawie noszenia maseczek. "To rozkaz"

Eksperci nie mają wątpliwości - noszenie maseczki jest w stanie w dużym stopniu ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Z mocnym apelem w sprawie zakładania maseczek zwrócił się do społeczeństwa Zbigniew Boniek.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Zbigniew Boniek Agencja Gazeta / Jan Rusek / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
Jesienią, zgodnie z zapowiedziami wirusologów, koronawirus zaatakował ze zdwojoną siłą. W wielu krajach europejskich, w tym Polsce, pobijane są rekordy w liczbie dziennych zakażeń koronawirusem.

W związku z tym polski rząd w październiku wprowadził obowiązek noszenia maseczki (zasłaniając zarówno usta jak i nos) w przestrzeni otwartej i zamkniętej w całym kraju. Nie wszyscy stosują się jednak do tego nakazu. Policja wypisuje kolejne mandaty za brak maseczki.

Wielu polskich sportowców stara się przekonać społeczeństwo do noszenia maseczki. W mediach społecznościowych zaapelował o to m. in. Robert Lewandowski, Jakub Przygoński, Anita Włodarczyk czy Robert Kubica. Do tego grona dołączył również Zbigniew Boniek.

W żołnierskich słowach prezes PZPN napisał na swoim profilu na Twitterze: "To już nie podpowiedź to rozkaz!!!" i dołączył film z kanału Łączy Nas Piłka, na którym piłkarze reprezentacji Polski podczas ostatniego zgrupowania chodzą z prawidłowo założonymi maseczkami (zasłaniają usta oraz nos).

Przypominamy, że oprócz bezwzględnego noszenia maseczki, w ochronie przed zakażeniem koronawirusem pomaga również regularna dezynfekcja dłoni oraz stosowanie dystansu społecznego.

Czytaj także:
Zbigniew Boniek podziękował kibicom za doping
Zbigniew Boniek straszy. "Lockdown to śmierć dla klubów"

ZOBACZ WIDEO: Kluby PKO Ekstraklasy zabezpieczone finansowo? "Łącznie wypłaciliśmy prawie 170 milionów złotych"


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×