PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków - Podbeskidzie. Jakub Błaszczykowski wrócił w wielkim stylu! Co za gol! (wideo)

Do gry wrócił po miesiącu przerwy i od razu przypomniał o sobie w sposób najlepszy z możliwych. Jakub Błaszczykowski pięknym golem na 3:0 zamknął mecz Wisły Kraków z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Krzysztof Sędzicki
Jakub Błaszczykowski (z prawej) PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski (z prawej)
34-latek znalazł się w meczowej kadrze Białej Gwiazdy po raz pierwszy od 18 września i meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy z Wisłą Płock, przegranego przez ekipę z Krakowa 0:3. Kilka dni później Wisła Kraków ogłosiła, że ma w drużynie pozytywny wynik testu na koronawirusa. Oficjalnie nie poinformowano, kto był zakażony.

Portal Interia.pl poinformował, że chodziło właśnie o Jakuba Błaszczykowskiego. Zapytany o to wprost trener Artur Skowronek tłumaczył się procedurami i powiedział, że "nie będzie podawać liczby ani nazwisk zakażonych osób, by je chronić". Fakty są jednak takie, że kapitan od połowy września nie zagrał w Wiśle.

W 67. minucie sobotniego spotkania Wisły z Podbeskidziem Bielsko-Biała Błaszczykowski pojawił się na boisku w miejsce Yawa Yeboaha. Gdy rozpoczął się doliczony czas gry "Kuba" dostał piłkę na prawym skrzydle, zbiegł do środka, w pole karne i strzałem lewą nogą pokonał Rafała Leszczyńskiego. Ustalił wynik meczu na 3:0. Więcej o spotkaniu TUTAJ.

To gol, który przypomina choćby trafienie Błaszczykowskiego z meczu Euro 2016 z Ukrainą lub ze spotkania przeciwko Rosji na mistrzostwach Europy w Polsce.

Wisła Kraków przesunęła się na dziewiąte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Z siedmiu meczów wygrała dwa, a trzy zremisowała.

Czy Wisła Kraków znajdzie się w górnej połowie tabeli przed końcem I rundy?