KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mocne oświadczenie adwokatów ws. Cezarego Kucharskiego. "Zabrano dzieciom komputery"

Cezary Kucharski wrócił już do domu po zatrzymaniu przez Komendę Stołeczną Policji. Adwokaci byłego menadżera Roberta Lewandowskiego, w przesłanym nam oświadczeniu, poinformowali, że zamierzają zaskarżyć postanowienia prokuratury.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Cezary Kucharski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Cezary Kucharski
Prokuratura Regionalna w Warszawie poinformowała, że prokurator zarzucił Cezaremu Kucharskiemu kilkukrotne stosowanie gróźb wobec byłego klienta, napastnika Bayernu Monachium, Roberta Lewandowskiego. Zatrzymany usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 191 par. 1 Kodeksu karnego.

Jednocześnie prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec Kucharskiego środków zapobiegawczych - m.in. poręczenia majątkowego w wysokości 4,6 mln złotych (więcej TUTAJ). "Widzimy konieczność niezwłocznego wniesienia środków zaskarżenia na postanowienia prokuratury, w tym zwłaszcza zastosowane poręczenie majątkowe, którego wysokość jest niespotykana przy tego rodzaju sprawach" - podkreślili adwokaci Kucharskiego - Oskar Sitek, Krzysztof Ways i Łukasz Gładki.

W oficjalnym oświadczeniu opisano również kulisy zatrzymania. Policjanci w domu Kucharskiego zjawili się 6 rano, a w czasie przeszukania zabrali m.in. komputery dzieci, które "miały służyć do nauki on-line" (pełne oświadczenie niżej).

ZOBACZ WIDEO: Liga Europy. Piłkarz Lecha Poznań przestrzega przed rywalem. Wskazał, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę

Oświadczenie w sprawie Pana Cezarego Kucharskiego:

"W związku z medialnymi doniesieniami o zatrzymaniu Pana Cezarego Kucharskiego, wyjaśniamy, że obecnie czynności z Panem Kucharskim zakończyły się i przebywa on w domu.

W dniu dzisiejszym (28.10.2020) czynności ograniczyły się wyłącznie do kilkuminutowego spotkania z prokuratorem. Poprzedniego dnia Pan Kucharski, złożył w sprawie obszerne wyjaśnienia.

Ostatecznie prokuratura wręczyła Panu Cezaremu postanowienie o zastosowaniu środków wolnościowych w tym poręczenia majątkowego w wysokości 4,6 mln zł.

Przy tego typu oskarżeniach, nie stosuje się podobnych środków. Policjanci weszli do domu naszego klienta o 6 rano; przeszukano mieszkanie, zabrano również dzieciom komputery, które miały służyć do nauki on-line.

Już teraz widzimy konieczność niezwłocznego wniesienia środków zaskarżenia na postanowienia prokuratury, w tym zwłaszcza zastosowane poręczenie majątkowe, którego wysokość jest niespotykana przy tego rodzaju sprawach."

Konflikt pomiędzy Kucharskim i Lewandowskim ciągnie się już od 2016 roku, gdy kapitan reprezentacji Polski przedłużał umowę z Bayernem Monachium (więcej o początkach kłótni TUTAJ). Ostatecznie strony zakończyły współpracę na przełomie 2017 i 2018 roku.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (44)
 • johny535 Zgłoś komentarz
  No cóż mądrość, nawet oszustów (a na pewno szantażystów) mówi, - NIE BĄDŹ CHAMIE CHYTRY
  • ThomasTom to SEBA-analfabeta i ameba Zgłoś komentarz
   @ThomasTom-zakała rodziny: Co to za wyraz "gów...wiesz"?! Wróć, jak się nauczysz pisać i prawidłowo korzystać z interpunkcji i spacji! Czyli, nigdy ... ;)))
   • ThomasTom to SEBA-analfabeta i ameba Zgłoś komentarz
    @ThomasTom-zakała rodziny: Zgadza się, w przeciwieństwie do ciebie, Poot dużo wie i używa argumentów w dyskusji. Ty, poza kaleczeniem języka ojczystego i używaniu wyrazów, których
    Czytaj całość
    znaczenia nie rozumiesz, niczym wykazać się nie potrafisz. Przed "że" stawiamy przecinek! Piszemy "na pewno"! Szympansy już ogarnęły tą wiedzę. Ty, nie ... ;)))
    • ThomasTom-zakała rodziny Zgłoś komentarz
     @Poot - oczywiście że mogę ci powiedzieć która telewizja i które wiadomości. TvP 1 wiadomości główne był materiał 3 minutowy i informacja na samym końcu o tych działaniach. Poot ja
     Czytaj całość
     to bym cię przestrzegał przed odgrywaniem kozaka jakoby że ty wszystko wiesz i tak naprawdę to Bobek jest czysty, bo jak wiemy doskonale gów...wiesz, a już napewno nie więcej niż my wszyscy razem wzięci. Ogarnij się trochę ;)
     • ZK590 Zgłoś komentarz
      mam 2 zbędne komputery i mogę je sprezentować kucharskiemu.
      • Poot Zgłoś komentarz
       @ThomasTom-zakała rodziny: Informujesz, że ...wczoraj w wiadomościach mówili że prokuratura niemiecka już zaczyna się interesować machlojkami Bobka.... Możesz podać kto podawał te
       Czytaj całość
       informacje? Albo która prokura jest tym zainteresowana? Podaj przynajmniej państwo w której podjęto te czynności - niemcy informowali o... ale czy informowale wównież KTO? Miasto i nazwę prokuratury - daruj sobie. Zapewne nie tylko ja ale inni zainteresowani chcą poznać twoje źródło twoich informacji.
       • Kwezal65 Zgłoś komentarz
        ..." No i widzisz Wąski ? urwaleś kurze złote jaja"...
        • ZK590 Zgłoś komentarz
         gdyby kucharski wyjechał z tego kraju to jednego oszusta byłoby mniej. Ten człowiek nie ma za grosz honoru a pazerność pchnie go do największej podłości.
         • HR_Sparta Zgłoś komentarz
          Oj tam. Chytry dwa razy traci: Robert mógł nie kombinować z podatkami, to Cezary nie miałby go czym szantażować. Teraz Robert ma mnóstwo nieprzyjemności i nie wiadomo czy niemiecki
          Czytaj całość
          urząd skarbowy nie każe mu zapłacić zaległych podatków i jakiejś kary. Cezary o jakichkolwiek pieniądzach na plus może teraz zapomnieć. Sporo będzie go kosztowało wyplątanie się ze sprawy bez odsiadki. Jako manager gdziekolwiek, nie tylko w sporcie, jest skończony. Jest po prostu niewiarygodny i niegodny zaufania. Teraz może być tylko prawdziwym agentem (ciężko - bo jest powszechnie znany), albo własnym szefem.
          • lk51 Zgłoś komentarz
           poręczenie majątkowe rzeczywiście wzięte z kosmosu,natomiast dziwią się ze zabezpieczono komputery dzieci,Kucharski mógł wysyłać groźby z każdego urządzenia również z komputerów
           Czytaj całość
           dzieci więc działania prokuratury jak najbardziej słuszne
           • ThomasTom-zakała rodziny Zgłoś komentarz
            Wczoraj w wiadomościach mówili że prokuratura niemiecka już zaczyna się interesować machlojkami Bobka. Czyżby początek końca ? Czas pokaże.
            • Fanka Rożera Zgłoś komentarz
             Kucharski jest uczciwy, bo zatrudnił go nasz wspaniały wzór i autorytet moralny, czyli sam Levy. WSZYSCY zatem murem za Czarkiem i Levym.
             • Anna Kowal Zgłoś komentarz
              Żeby tak donosić na rodaka Niemcom? Szkoda, że mu paszport zabrali, bo jakby wyjechał byłoby o jedną gnidę mniej w tym kraju.
              Zobacz więcej komentarzy (14)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×