Liga Mistrzów. Club Brugge - Lazio Rzym. Debiut Czyża. "Zdeterminowany aż za bardzo"

Mocno osłabione Lazio Rzym zremisowało w meczu Ligi Mistrzów z Club Brugge 1:1. Debiut we włoskiej ekipie zaliczył Szymon Czyż, który wszedł na boisko w drugiej połowie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Szymon Czyż Getty Images / Giampiero Sposito / Na zdjęciu: Szymon Czyż
Na mecz do Belgii Lazio pojechało w niemal rezerwowym składzie, a do Rzymu mogło wrócić z kompletem punktów.

Włosi gola stracili po bezmyślnie sprokurowanym rzucie karnym w 41. minucie. W drugiej nie zdołali już zadać drugiego ciosu, który pozwoliłby odnieść zwycięstwo.

Problemy kadrowe sprawiły, że swoją szansę na debiut w Lidze Mistrzów dostał Szymon Czyż. 19-letni pomocnik pojawił się na placu gry w 68 minucie meczu zamieniając Felipe Caicedo.

"Aktywny aż za bardzo. Gorąca głowa kosztowało go żółtą kartkę" - pisze sportface.it przyznając mu za występ notę "6". Na "szóstkę" zasłużył również w opinii włoskiego Eurosportu. "Był zdeterminowany i nie spuścił głowy w dół" napisano w komentarzu.

Na "5,5" jego występ ocenił serwis lazionews24.com. "W debiucie został ukarany żółtą kartką za faul na Dennisie. Zapłacił za brak doświadczenia" czytamy.

Serwis SofaScore z kolei przyznała Czyżowi notę "6,7".

Marcus Rashford wychwalany przez media. "Jednoosobowy akt demolki"