Liga Mistrzów. Salzburg - Bayern. Robert Lewandowski wraca do gry. Poznaliśmy składy na mecz

Robert Lewandowski znalazł się w wyjściowym składzie Bayernu Monachium na wtorkowy mecz wyjazdowy Bawarczyków z FC Salzburg. Początek spotkania Ligi Mistrzów w Austrii o godzinie 21:00.

Krzysztof Sędzicki
Robert Lewandowski ONS.pl / all_imageB / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Przypomnijmy, że w miniony weekend polski napastnik dostał wolne od grania i nie znalazł się nawet w kadrze meczowej mistrza Niemiec na ligowe spotkanie z 1.FC Koeln. Trener Hansi Flick tłumaczył, że "krótka przerwa na pewno dobrze zrobi Robertowi i pomoże mu się zregenerować".

Była to pierwsza taka sytuacja od 12 lat, kiedy to bez przymusu spowodowanego kartkami czy problemami zdrowotnymi Robert Lewandowski nie znalazł się w meczowej kadrze swojego zespołu. Teraz jednak wraca do gry i rozpocznie mecz z FC Salzburg od pierwszej minuty.

Poza nim, w wyjściowym składzie znalazł się ofensywny tercet Serge Gnabry-Thomas Mueller-Kingsley Coman. Trener Flick postawił na sprawdzoną jedenastkę bez wielkich niespodzianek i roszad względem ubiegłotygodniowego starcia z Lokomotiwem Moskwa (wygranym 2:1). Wypadło dwóch piłkarzy - Niklas Suele i Leon Goretzka.

Z kolei trener drużyny z Salzburga Jesse Marsch również wystawił wszystko to, co ma najlepsze w swojej kadrze. W ataku zagra Węgier Dominik Szoboszlai, który w tym sezonie Ligi Mistrzów ma już na koncie dwa gole.

Sędzią spotkania będzie Holender Danny Mekkelle. Pierwszy gwizdek o godzinie 21:00. Relacja na żywo w WP SportoweFakty.

Wyjściowe składy na mecz FC Salzburg - Bayern Monachium:

Salzburg: Cician Stanković - Rasmus Kristensen, Andre Ramalho, Maximilian Woeber, Andreas Ulmer - Mohamed Camara, Zlatko Junuzović - Enock Mwepu, Dominik Szoboszlai - Mergim Berisha, Sekou Koita

Bayern: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Jerome Boateng, David Alaba, Lucas Hernandez - Joshua Kimmich, Corentin Tolisso - Serge Gnabry, Thomas Mueller, Kingsley Coman - Robert Lewandowski.

FC Salzburg - Bayern Monachium / wtorek, 3 listopada 2020 r., godz. 21:00