Liga Mistrzów. Pierwsza taka sytuacja Hansiego Flicka jako trenera Bayernu

Bayern Monachium stracił bramkę już w 4. minucie i przegrywał z RB Salzburg 0:1. To pierwszy raz, odkąd Hansi Flick objął stery w Bayernie Monachium, by jego ekipa rozpoczęła mecz w Lidze Mistrzów od straty bramki.

Dominika Pawlik
Hansi Flick PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Hansi Flick
Hansi Flick stanowisko trenera Bayernu Monachium objął 3 listopada 2019 roku. Od tamtej pory jego drużyna rywalizowała zarówno w krajowych, jak i międzynarodowych rozgrywkach.

W Lidze Mistrzów jeszcze nie zdarzyło się, żeby pod wodzą Flicka Bayern rozpoczął mecz od straty gola. W starciu z RB Salzburg już w 4. minucie do bramki monachijczyków trafił Mergim Berisha.

Kiedy Flick został pierwszym szkoleniowcem, zadebiutował już następnego dnia z Olympiakosem Pireus, zwyciężając 2:0. W sumie w dziesięciu kolejnych spotkaniach Ligi Mistrzów nie rozpoczął meczu od wyniku 0:1. Co więcej, od tamtej pory Bayern jest niepokonaną drużyną w tych rozgrywkach.

W sezonie 2020/21 trafił do grupy z Atletico Madryt, Lokomotiwem Moskwa oraz RB Salzburg. Monachijczycy bronią tytułu, który wywalczyli w sierpniu.

La Liga. Ostra wymiana zdań pomiędzy Setienem i Messim. "Wiesz, gdzie są drzwi"
Reprezentacja Polski. Arkadiusz Milik: Trochę pocierpię, ale wytrzymam

Czy Bayern Monachium wygra Ligę Mistrzów?