Liga Mistrzów. Sergio Ramos przekroczył magiczną barierę. W historii Realu Madryt był tylko jeden lepszy obrońca

Sergio Ramos przez całą karierę jest obrońcą, ale wielu ofensywnych zawodników może mu pozazdrościć skuteczności pod bramką rywali. Gwiazdor Realu Madryt właśnie dokonał czegoś wielkiego.

Robert Czykiel
Sergio Ramos i Achraf Hakimi PAP/EPA / JuanJo Martin / Na zdjęciu: Sergio Ramos i Achraf Hakimi
Mecz Real Madryt - Inter Mediolan to jeden z największych hitów 3. kolejki Ligi Mistrzów. Pierwsza połowa dostarczyła emocji, a "Królewscy" wygrali ją 2:1. Jednym z bohaterów był Sergio Ramos.

Obrońca Realu w 33. minucie głową pokonał bramkarza. Statystycy szybko poinformowali, że Hiszpan w ten sposób przekroczył magiczną barierę.

Ramos ma już 100 bramek strzelonych dla Realu biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki klubowe. Trzeba przyznać, że jak na środkowego obrońcę jest to imponujący dorobek. Ciekawostką jest fakt, że aż 55 z nich zdobył głową.

Jest jeszcze jedna statystyka. Tylko dwóch obrońców w historii Realu przekroczyło barierę 100 goli. Pierwszym był Fernando Hierro, który przez całą karierę strzelił 127 bramek.

Real ostatecznie pokonał Inter 3:2. To pierwsze zwycięstwo hiszpańskiego giganta w tej edycji Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów. Fatalna seria Luisa Suareza nadal trwa. Liczba meczów bez gola szokuje >>

Liga Mistrzów. Mecz FC Barcelona - Dynamo Kijów był pod znakiem zapytania. Wszystko przez koronawirusa >>