Bundesliga. Wielkie emocje w Wolfsburgu i Leverkusen. TSG 1899 Hoffenheim kontynuuje złą serię

Sporo emocji dostarczyły niedzielne spotkania 7. kolejki Bundesligi. VfL Wolfsburg pokonał TSG 1899 Hoffenheim 2:1, a goście w doliczonym czasie gry nie wykorzystali rzutu karnego. Z kolei Bayer 04 Leverkusen pokonał Borussię M'gladbach 4:3.

Łukasz Witczyk
piłkarze Bayeru Leverkusen PAP/EPA / Martin Meissner / Na zdjęciu: piłkarze Bayeru Leverkusen
Odkąd Andrej Kramarić został zakażony koronawirusem, TSG 1899 Hoffenheim nie wygrał żadnego ligowego meczu. Tej serii Wieśniacy nie przerwali w pojedynku przeciwko VfL Wolfsburg. To Wilki po dwóch kwadransach prowadziły 2:0. W 5. minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Renato Steffena, a później prowadzenie podwyższył Wout Weghorst.

Przyjezdni nie byli w stanie odrobić strat. W dodatku VfL mógł w 84. minucie podwyższyć wynik, ale Weghorst nie wykorzystał rzutu karnego. Napastnik Wilków strzelił tuż obok słupka. To dodało wiary gościom w odwrócenie losów meczu. W dodatku w 87. minucie Sargis Adamyan zdobył kontaktowego gola.

Wieśniacy mieli szansę na doprowadzenie do remisu. W doliczonym czasie gry goście mieli rzut karny. W szesnastkę rywali przy stałym fragmencie gry wybrał się bramkarz Oliver Baumann i w walce o piłkę został uderzony w twarz. Arbiter wskazał na jedenasty metr. Karnego nie wykorzystał jednak Munis Dabbur.

Emocje były również w Leverkusen. Tam w pierwszej połowie Borussia M'gladbach dwukrotnie obejmowała prowadzenie po trafieniach Larsa Stindla. Do wyrównania doprowadzał Lucas Alario. Do przerwy było 2:2. Po przerwie dwa ciosy zadał Bayer. Gole zdobyli Leon Bailey oraz Julian Baumgartlinger. Borussia odpowiedziała trafieniem Valentino Lazaro w 94. minucie.