El. MŚ 2022: Argentyna tylko zremisowała z Paragwajem

Niespodzianka w Buenos Aires. Reprezentacja Argentyny straciła pierwsze punkty w eliminacjach MŚ 2022, tylko remisując z Paragwajem 1:1.

Szymon Mierzyński
Na zdjęciu od lewej: Lionel Messi i Rodrigo Rojas Getty Images / Marcelo Endelli / Na zdjęciu od lewej: Lionel Messi i Rodrigo Rojas
Zespół Lionela Scaloniego musiał nawet odrabiać straty. W 21. minucie goście objęli bowiem prowadzenie. Po faulu Lucasa Martineza na Miguelu Almironie rzut karny pewnym strzałem w lewy róg wykorzystał Angel Romero.

Argentyńczycy - z Lionelem Messim w podstawowym składzie - wyrównali tuż przed przerwą. Z rzutu rożnego precyzyjnie dośrodkował Giovani Lo Celso, a w powietrzu świetnie powalczył Nicolas Gonzalez, który nie dał Antony'emu Silvie żadnych szans uderzeniem głową.

Po zmianie stron bramki już nie padły. Argentyna po trzech meczach ma siedem punktów i póki co awansowała na 1. miejsce w tabeli.

W drugim z już rozegranych spotkań 3. kolejki Boliwia przegrała u siebie z Ekwadorem 2:3. W pozostałych potyczkach Kolumbia podejmie Urugwaj, Chile zmierzy się z Peru, natomiast Brazylia zagra z Wenezuelą.

Boliwia - Ekwador 2:3 (1:0)
1:0 - Juan Carlos Arce 37'
1:1 - Beder Caicedo 46'
1:2 - Angel Mena 55'
2:2 - Marcelo Moreno Martins 60'
2:3 - Carlos Gruezo (k.) 88'

Argentyna - Paragwaj 1:1 (1:1) 0:1 - Angel Romero (k.) 21' 1:1 - Nicolas Gonzalez 41'