The Championship. Derby przegrywa bez Polaków, pozostali rodacy punktują

Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik będą musieli się nastawić na trudną walkę o utrzymanie. Ich Derby County znowu przegrało w Championship, tym razem bez nich w składzie. Z dobrej strony pokazał się za to Michał Helik w Barnsley.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Famara Diedhiou i Wayne Rooney Getty Images / Alex Burstow / Na zdjęciu: Famara Diedhiou i Wayne Rooney
Michał Helik ponownie wystąpił od pierwszej minuty na środku obrony w Barnsley FC. Polak zagrał naprawdę dobre 90 minut z Nottingham Forest. Wygrał prawie wszystkie pojedynki o piłkę, dobrze czyścił sytuacje i mądrze wybijał futbolówkę. Jego zespół wygrał 2:0 po bramkach w ostatnich minutach spotkania.

Przemysław Płacheta nie pokazał się z dobrej strony w starciu Norwich City z Middlesbrough. Polski skrzydłowy zanotował kilkanaście strat, przegrał większość pojedynków, a celność podań utrzymał na poziomie nieco ponad 70 proc. Oddał dwa strzały, oba zablokowane. Na jego szczęście "Kanarki" wygrały mecz 1:0 dzięki bramce Teemu Pukkiego z rzutu karnego. Rywal też miał "jedenastkę", ale jej nie wykorzystał.

Bartosz Białkowski nie zachował czystego konta w meczu Millwall FC. Jego zespół prowadził od 35. minuty po bramce Matta Smitha, ale z biegiem czasu coraz bardziej naciskała ekipa Cardiff City i udało się jej wyrównać w końcówce. Polak miał sporo pracy, popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik znaleźli się poza składem meczowym Derby County na spotkanie z Bristol City. Ich zespół przegrał na wyjeździe 0:1. Jedyną bramkę zdobył Famara Diedhiou.

W tabeli The Championship prowadzi Norwich Płachety. Millwall Białkowskiego goni za fazą play-off - zajmuje dziewiąte miejsce ze stratą sześciu punktów do lidera. W dolnej części tabeli są Barnsley Helika (trzynaste) i Derby County Jóźwiaka i Bielika (ostatnia pozycja, sześć punktów na koncie, tylko jedna wygrana w 12 meczach).

Barnsley FC - Nottingham Forest 2:0 (0:0)
1:0 - Callum Styles 86'
2:0 - Cauley Woodrow 89'

Bristol City - Derby County 1:0 (0:0)
1:0 - Famara Diedhiou 78'

Middlesbrough - Norwich City 0:1 (0:0)
0:1 - Teemu Pukki (k.) 72'

Millwall FC - Cardiff City 1:1 (1:0)