Puchar Turcji. Pierwszy gol Konrada Michalaka w tym sezonie

W meczu Pucharu Turcji Konrad Michalak zdobył swoją pierwszą bramkę dla drużyny Caykuru Rizespor w aktualnie trwającym sezonie.

Rafał Szymański
Konrad Michalak strzela gola Twitter / @sportmar_mario / Na zdjęciu: Konrad Michalak strzela gola
Środowe spotkanie 1/32 finału krajowego pucharu pomiędzy Caykurem Rizespor i Utasem Usakspor ostatecznie zakończyło się rezultatem 6:0 na korzyść zespołu gospodarzy. Hattricka ustrzelił Kemal Ruzgar, dwa razy drogę do siatki znalazł Tunay Torun, ale swoją obecność na murawie zaakcentował również Konrad Michalak.

Skrzydłowy rozegrał cały mecz. W 55. minucie tego starcia wyprzedził obrońcę zespołu rywala, po czym wykorzystał podanie kolegi i pewnie pokonał bramkarza Ersina Aydina podwyższając jednocześnie wynik na 4:0. Dwie minuty później sędzia postanowił ukarać go żółtym kartonikiem.

Dla Michalaka było to pierwsze trafienie w sezonie 2020/21. Wcześniej zanotował 5 występów w rozgrywkach ligi tureckiej. Przypomnijmy, że 23-latek w sierpniu tego roku został wypożyczony do Caykuru Rizespor z rosyjskiego Achmatu Grozny.

Bramkę Polaka na swoim Twitterze udostępnił agent Mariusz Piekarski, który jest właścicielem agencji menadżerskiej reprezentującej interesy tego zawodnika.

Caykur Rizespor - Utas Usakspor 6:0 (3:0)
1-0 - Torun 13'
2-0 - Ruzgar 44'
3-0 - Torun 45;
4-0 - Michalak 55'
5-0 - Ruzgar 85'
6-0 - Ruzgar 89'