The Championship: dramatu Derby County ciąg dalszy, grali Bielik i Jóźwiak. Zwycięstwo Barnsley FC, cały mecz Helika

Dramatyczna seria Derby County trwa. Barany z Krystianem Bielikiem i Kamilem Jóźwiakiem w składzie nie wygrały w jedenastym meczu z rzędu w The Championship, tym razem remisując u siebie z Coventry City. Natomiast triumfowała ekipa Barnsley Helika.

Tomasz Rosiński
Kamil Jóźwiak Getty Images / Jon Hobley / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
Derby przystępowało do wtorkowej konfrontacji z Coventry podłamane ostatnimi wynikami (6 porażek i 4 remisy), ale mimo to liczyło, że w końcu uda się wywalczyć komplet punktów.

Do pierwszej minuty doliczonego czasu gry gospodarze realizowali swój cel, gdyż trochę wcześniej wyszli na prowadzenie za sprawą Colina Kazima-Richardsa. Jednakże goście wyrównali rzutem na taśmę, a do siatki trafił Gustavo Hamer, ustalając wynik na 1:1.

Na boisku pojawili się reprezentanci Polski, czyli Bielik oraz Jóźwiak. Ten pierwszy rozegrał całe starcie na pozycji defensywnego pomocnika, zaś były skrzydłowy Lecha Poznań wszedł na murawę w 80. minucie, zmieniając Toma Lawrence'a.

Lepiej od Derby County poradził sobie zespół Barnsley FC, którego podstawowym obrońcą jest Michał Helik (grał od początku do końca zawodów). Piłkarze The Barn przegrywali z Birmingham City 0:1, ale byli w stanie odwrócić losy tej batalii i odnieść wiktorię 2:1.