The Championship: ekipa Barnsley FC rozbita przez AFC Bournemouth, grał Michał Helik

Zespół Barnsley FC przegrał swój siódmy mecz w obecnym sezonie The Championship. Drużyna, którego zawodnikiem jest Michał Helik, poległa u siebie z AFC Bournemouth (0:4).

Tomasz Rosiński
Michał Helik Getty Images / James Williamson / Na zdjęciu: Michał Helik
Walcząca o awans do Premier League ekipa Bournemouth była faworytem piątkowego starcia z Barnsley i chciała się zrehabilitować za ostatnią porażkę z Preston North End (2:3), co udało się jej zrealizować.

Goście wyszli na prowadzenie już w 12. minucie starcia za sprawą Philipa Billinga. Później gole strzelili jeszcze Dominic Solanke, Diego Rico oraz Sam Surridge i The Cherries zwyciężyli 4:0. Dzięki temu podopieczni Jasona Tindalla awansowali na pozycję lidera The Championship.

Polski obrońca gospodarzy, Helik, występował na boisku do 64. minuty konfrontacji.