Bundesliga. Hertha - Union. Krzysztof Piątek zabrał głos po dublecie i pokazał radość w szatni

Piątkowy mecz Hertha Berlin - Union Berlin (3:1) był bardzo udany dla Krzysztofa Piątka. Reprezentant Polski zdobył dwie bramki i poprowadził swój zespół do zwycięstwa w derbowym starciu. Po tym spotkaniu pokazał radość w szatni.

Mateusz Domański
Krzysztof Piątek PAP/EPA / Maja Hitij / POOL / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Hertha Berlin nie najlepiej weszła w piątkowe derby Berlina. 1.FC Union już w 20. minucie otworzył wynik spotkania. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 0:1.

Druga połowa potoczyła się już po myśli Herthy. W 51. minucie wyrównał Peter Pekarik, a później pokaz swoich umiejętności dał Krzysztof Piątek.

Polak trafiał dwukrotnie - w 74. i 77. minucie. W ten sposób zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo w derbowym pojedynku (3:1).

Po meczu opublikował wymowny wpis na Instagramie. "Cieszmy się w piątek. Uczucie Piątka = dwie bramki" - napisał reprezentant Polski.

Później dorzucił jeszcze "Berlin jest" i dwie emotikony - niebieską i białą. W ten sposób podkreślił, że Berlin należy do Herthy.

Załączył jeszcze zdjęcie z szatni, na którym widać radość piłkarzy Herthy Berlin, a także migawkę, która pokazuje, jak cieszy się po zdobyciu bramki. Dłonie układa w charakterystyczne dla siebie pistolety.