Boli od samego patrzenia. Bezmyślny i brutalny atak Roberta Andricha w meczu Hertha - Union [WIDEO]

Robert Andrich przekroczył wszelkie granice. W 23. minucie meczu Hertha Berlin - Union Berlin (3:1) uniósł nogę tak wysoko, że kopnął rywala w głowę. Sędzia nie wahał się zbyt długo - wyrzucił go z boiska.

Mateusz Domański
Bezmyślny faul w derbach Berlina Twitter / Canal+Sport / Bezmyślny faul w derbach Berlina
1.FC Union Berlin bardzo dobrze rozpoczął piątkowe derby Berlina. Już w 20. minucie na listę strzelców wpisał się Taiwo Awoniyi. Trzy minuty później nastroje w zespole gości były już jednak zdecydowanie mniej radosne niż po premierowej bramce.

Wszystko dlatego, że Robert Andrich brutalnie zaatakował przeciwnika. Zawodnik Unionu totalnie bezmyślnie uniósł nogę na wysokość głowy rywala.

Co prawda najpierw udało mu się trafić w piłkę, ale następnie jego but spotkał się z głową reprezentanta Herthy. Lucas Tousart z grymasem bólu runął na murawę.

Na boisku zawrzało. Koledzy zaatakowanego zawodnika byli zbulwersowani tym, co zrobił Andrich. Natychmiast zaczęli domagać się czerwonej kartki. Sędzia bez większego namysłu spełnił ich oczekiwania i wyrzucił z boiska piłkarza Unionu.

Do przerwy goście zdołali utrzymać prowadzenie 1:0. W drugiej połowie natomiast lepiej spisywała się Hertha, czego efektem były trzy bramki, w tym dwie Krzysztofa Piątka.

Ostatecznie derby Berlina padły łupem Herthy (3:1).