Premier League: klęska West Bromwich Albion, Kamil Grosicki przesiedział mecz na ławce

Szybka czerwona kartka obróciła wniwecz marzenia West Bromwich Albion o dobrym wyniku. Drużyna Kamila Grosickiego przegrała u siebie z Crystal Palace aż 1:5. Polak nie pojawił się na boisku.

Szymon Mierzyński
Matt Phillips (z prawej) oraz James McArthur (z lewej) PAP/EPA / Alex Livesey / Na zdjęciu: Matt Phillips (z prawej) oraz James McArthur (z lewej)
Reprezentant naszego kraju po raz pierwszy od 13 września zmieścił się w kadrze meczowej "The Baggies", mimo to trener Slaven Bilić nie dał mu szansy występu.

O losach spotkania zdecydowała czerwona kartka dla Matheusa Pereiry, który kopnął Patricka van Aanholta i został w 34. minucie wyrzucony z boiska po wideoweryfikacji.

W tym momencie było 1:1. Choć gospodarze szybko przegrywali po samobójczym trafieniu Darnella Furlonga  (niefortunnie przeciął dośrodkowanie Wilfrieda Zahy), to w pełnym składzie toczyli z "Orłami" dość wyrównaną walkę i odrobili straty dzięki ładnemu płaskiemu uderzeniu Conora Gallaghera.

W drugiej połowie beniaminek był jednak bezradny. Dublety ustrzelili Zaha, a także Christian Benteke i pełna pula pojechała do Londynu.

Po niedzielnym zwycięstwie Crystal Palace ma 16 pkt. i zajmuje 11. miejsce w tabeli Premier League. West Bromwich Albion wciąż gromadzi 6 "oczek" i jest 19.

West Bromwich Albion - Crystal Palace 1:5 (1:1) 0:1 - Darnell Furlong (sam.) 8' 1:1 - Conor Gallagher 30' 1:2 - Wilfried Zaha 55' 1:3 - Christian Benteke 59' 1:4 - Wilfried Zaha 68' 1:5 - Christian Benteke 82'

Czy West Bromwich Albion utrzyma się w Premier League?