Turcja. Drużyna Radosława Murawskiego poległa w starciu z Fenerbahce. Polak zmarnował rzut karny

Radosław Murawski nie zdołał wykorzystać jedenastki w spotkaniu Denizlisporu z Fenerbahce Stambuł. Mecz zakończył się rezultatem 0:2.

Rafał Szymański
Radosław Murawski walczy o piłkę Getty Images / Mahmut Serdar Alakus/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Radosław Murawski walczy o piłkę
Drużyna Fenerbahce objęła prowadzenie już w 9. minucie tego starcia za sprawą trafienia Papissa Cisse. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy było już 0:2, bramkę zdobył Gokhan Gonul.

Zespół Denizlisporu mógł zdobyć gola kontaktowego po wznowieniu gry. W 54. minucie Serdar Aziz dotknął piłkę ręką w polu karnym gospodarzy, po czym sędzia Ali Palabiyik wskazał na "wapno". Aziz otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić murawę.

Chwilę później do jedenastki podszedł Radosław Murawski. Polak skierował piłkę w prawy dolny róg bramkarza, ale Altay Baydinir wyczuł jednak jego intencje i obronił strzał.

Po ostatnim gwizdku sędziego zespół Fenerbahce zajmuje 3. miejsce w tureckiej Super Lig, natomiast Denizlispor znajduje się na przedostatnim miejscu w całej stawce.

Murawski w sezonie 2020/21 wystąpił do tej pory w 8 spotkaniach ligowych, w których zdobył 1 bramkę. Środkowy pomocnik wypełni kontrakt z aktualnym pracodawcą wraz z końcem czerwca przyszłego roku.

Denizlispor - Fenerbahce Stambuł 0:2 (0:2)
0:1 - Cisse 9'
0:2 - Gonul 45'