Bundesliga. Trwa fatalna passa Schalke 04 Gelsenkirchen. To 26. mecz bez wygranej

Schalke 04 Gelsenkirchen po raz kolejny musiało uznać wyższość rywala. Tym razem zespół ten przegrał u siebie z Bayerem 04 Leverkusen 0:3. Zwycięstwo odniosła też ekipa VfB Stuttgart.

Łukasz Witczyk
Mark Uth oraz Suat Serdar PAP/EPA / LARS BARON / POOL / Na zdjęciu: Mark Uth oraz Suat Serdar
Silas Wamangituka był bohaterem VfB Stuttgart. Beniaminek Bundesligi odniósł ważne zwycięstwo w Bremie i uciekł od strefy spadkowej. W 29. minucie arbiter podyktował rzut karny po faulu na Endo, a jedenastkę na gola zamienił właśnie Wamangituka.

Kongijczyk jeszcze w doliczonym czasie drugiej połowy dobił rywali, wykorzystując nieporozumienie w defensywie. Wamangituka przejął piłkę i wszedł z nią do bramki. Po chwili Werder zdołał odpowiedzieć trafieniem Daviego Selke, który najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym rywali. Cały mecz na ławce rezerwowych VfB spędził Marcin Kamiński.

Schalke 04 Gelsenkirchen nie wygrało 26. kolejnego meczu w Bundeslidze. Tym razem zespół ten przegrał u siebie z Bayerem 04 Leverkusen 0:3. Już w 10. minucie goście objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Malicka Thiawa. Schalke w 32. minucie cieszyło się z trafienia Boujellaba, ale arbiter gola nie uznał.

W drugiej połowie Bayer podwyższył prowadzenie po golu Juliana Baumgartlingera. Chwilę później karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Steven Skrzybski, a następnie Bayer dobił jeszcze rywala, a autorem gola był Patrik Schick.