MLS. Koniec marzeń Adama Buksy o tytule. Finał nie dla New England Revolution

Adam Buksa i jego New England Revolution nie zagrają o tytuł mistrza Major League Soccer. W finale konferencji wschodniej zespół Polaka przegrał z Columbus Crew 0:1.

Łukasz Witczyk
Adam Buksa Getty Images / Kyle Ross/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Adam Buksa
Gola decydującego o losach spotkania strzelił Brazylijczyk Artur. W 59. minucie po dośrodkowaniu ze skrzydła piłkę do niego zgrał Jonathan Mensach, a pomocnik Columbus Crew precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi New England Revolution, Mattowi Turnerowi.

Całe spotkanie w zespole gości rozegrał Adam Buksa. Polak był wyróżniającym się piłkarzem New England Revolutions. Na klubowej stronie czytamy, że goście swoje szanse na zdobycie gola mieli właśnie dzięki Buksie. Ten w pierwszej połowie trafił w słupek. W tym sezonie polski napastnik strzelił sześć bramek i miał jedną asystę.

Polak nie spełni swoich marzeń o mistrzostwie Major League Soccer. Był czwartym zawodnikiem z naszego kraju, który grał w finale konferencji. - To miłe, że udaje mi się nawiązać do świetnych osiągnięć Polaków z przeszłości, ale przed meczem nie zaprzątam sobie tym głowy. Chcę wyjść na boisko z tzw. czystą głową - mówił przed spotkaniem.

Tym samym Columbus Crew awansowało do finału Major League Soccer, w którym rywalem będzie triumfator konferencji zachodniej. Finałowy mecz rozegrany zostanie w poniedziałek, a zmierzą się w nim zespoły Seattle Sounders i Minnesota United.

Columbus Crew - New England Revolution 1:0 (0:0)
1:0 - Artur 59'