Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

"Śmierć Arabom, je... Dubaj". Fani klubu z Jerozolimy nie chcą szejka z Abu Zabi

Szejk z Abu Zabi kupił 50 procent akcji Beitaru Jerozolima, co wywołało ostry sprzeciw kibiców. Nie przemawia do nich nawet to, że nowy udziałowiec chce zainwestować w klub 300 mln. "Nie możecie nas kupić" - odpowiadają.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Fani klubu z Jerozolimy nie chcą szejka z Abu Zabi PAP/EPA / BEITAR JERUSALEM CLUB / Fani klubu z Jerozolimy nie chcą szejka z Abu Zabi

Beitar Jerozolima podpisał nową umowę partnerską. Szejk Hamad bin Khalifa Al Nahyan ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich nabył 50 procent udziałów w klubie, zobowiązując się do zainwestowania kwoty ponad 300 mln szekli (ok. 76 mln euro - przy. red.) w ciągu najbliższych dziesięciu lat - poinformowały w poniedziałek izraelskie media.

Decyzja o sprzedaży akcji szejkowi z Abu Zabi wywołała oburzenie radykalnych zwolenników drużyny z Jerozolimy znanych z antyarabskich przekonań. Kilka godzin po ogłoszeniu informacji o transakcji na murach stadionu pojawiły się wymowne i obraźliwe hasła. "Śmierć Arabom", "Je... Dubaj" czy "Nie możecie nas kupić" - to tylko niektóre z nich.

"Z pewnością jest to odważny krok właściciela klubu (Moshe Hogeg - przyp. red.). Problemem, z którym trzeba będzie się zmierzyć, jest grupa fanów wierzących w to, że zespół stanie się nieczysty, jeśli w Beitarze będzie występował arabsko-izraelski lub muzułmański zawodnik" - komentuje portal sportsrabbi.com.

Działacze z Jerozolimy przekonują, że oddanie klubu w ręce szejka z Abu Zabi jest dowodem na partnerstwo ze światem arabskim w wojnie przeciwko rasizmowi. - Idziemy w kierunku nowej ery koegzystencji, wspólnych osiągnięć i braterstwa. I to nie tylko, jeśli chodzi o nasz klub, ale o cały sport w Izraelu - podkreślił Moshe Hogeg.

Beitar w obecnym sezonie spisuje się słabo w rozgrywkach ligowych. Zespół trenera Slobodana Drapicia w ośmiu meczach zdobył tylko osiem punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli (na 14 drużyn). 

Zobacz:
Eliminacje Euro 2020. Polska - Izrael. Beitar Jerozolima - drużyna narodowa na zawsze czysta
Świat w szoku po decyzji klubu. Donald Trump w nazwie Beitaru Jerozolima

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wiało jak diabli. Tak padł kuriozalny gol!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • Fanka Rożera Zgłoś komentarz
  Rożer Federer udobrucha obie strony. To geniusz, król, niesie pokój jak idzie i śpi więc go posłuchają.
  • yes Zgłoś komentarz
   Tytułowymyśliwacz wyraźnie przesadził. Jeżeli ten tytuł przeczyta jakiś wpływowy, to jutro może nie będę mógł (nie tylko ja) wejść na SF ;)
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×