Bundesliga. Wout Weghorst dał wygraną VfL Wolfsburg. Trwa świetna seria Wilków

VfL Wolfsburg nadal jest niepokonany w rozgrywkach Bundesligi. Tym razem Wilki przegrywały z Eintrachtem Frankfurt, ale po dwóch golach Wouta Weghorsta zdołały odwrócił losy meczu. VfL wygrał 2:1.

Łukasz Witczyk
Wout Weghorst (z prawej) Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Wout Weghorst (z prawej)
Oba kluby celują w tym sezonie w walkę o awans do europejskich pucharów. Brak gry w Europie to dla nich dramat, dlatego trudno było wskazać faworyta tego spotkania. Wilki jak dotąd w jedenastu meczach nie doznały żadnej porażki i świetną passę zamierzały podtrzymać w starciu z Eintrachtem.

W pierwszej połowie to gospodarze częściej stwarzali zagrożenie pod bramką rywali i mieli kilka okazji do tego, by zdobyć gola. Brakowało im jednak szczęścia i skuteczności. Sytuacje marnowali Xaver Schlager, Kevin Mbabu czy Maximilian Philipp. Do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron to goście jako pierwsi strzelili bramkę. Po analizie VAR sędzia dopatrzył się faulu Johna Anthony'ego Brooksa w polu karnym i podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Bas Dost. Nie minął kwadrans i sędzia po raz drugi wskazał na "wapno". Piłkę ręką w szesnastce zagrał Stefan Ilsanker i arbiter nie miał wątpliwości. Skutecznym egzekutorem karnego był Wout Weghorst.

W końcówce Weghorst zadał decydujący cios. Wykorzystał świetne podanie Schlagera i precyzyjnym strzałem nie dał szans Kevinowi Trappowi. W 71. minucie na boisku w barwach gospodarzy pojawił się Bartosz Białek.

VfL Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2:1 (0:0) 0:1 - Bas Dost (k.) 63' 1:1 - Wout Weghorst (k.) 76' 2:1 - Wout Weghorst 88'