Turcja. Konrad Michalak z trafieniem. Caykur Rizespor wygrał rzutem na taśmę

Konrad Michalak zdobył bramkę w sobotnim meczu ligi tureckiej. Polak dołożył cegiełkę do zwycięstwa Caykuru Rizespor w spotkaniu 12. kolejki.

Rafał Szymański
Konrad Michalak i Kamil Jóźwiak WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Konrad Michalak i Kamil Jóźwiak
W sobotnim meczu Caykur Rizespor podejmował drużynę Goztepe SK. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się rezultatem 3:2 na korzyść gospodarzy.

Strzelanie w 45. minucie rozpoczął Fernando Boldrin, który wykorzystał jedenastkę. W 57. minucie prowadzenie Rizesporu podwyższył Konrad Michalak. Skrzydłowy wykorzystał dogranie Fernando i strzałem z dystansu pokonał Irfana Egribayata. Zespół Goztepe zdołał wyrównać stan gry za sprawą goli Yalcina Kayana oraz Stefano Napoleoniego, który swego czasu reprezentował barwy Widzewa Łódź. Wynik w doliczonym czasie na 3:2 ustalił Milan Skoda. Kilkadziesiąt sekund później zespół Polaka mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę, natomiast Boldrin nie zdołał zamienić drugiego rzutu karnego na trafienie.

Michalak w 75. minucie został zmieniony przez Yasina Pehlivana. 22-latek zanotował 1. trafienie w trwającym sezonie ligowym. Jego łączny bilans to 7 meczów, 1 gol i 1 asysta.

Po rozegraniu 11 spotkań Caykur Rizespor z 15-punktowym dorobkiem znajduje się na 12. miejscu w tabeli tureckiej Super Lig.

Caykur Rizespor - Goztepe SK 3:2 (1:0)
1:0 - Fernando Boldrin (k.) 45'
2:0 - Konrad Michalak 57'
2:1 - Yalcin Kayan 66'
2:2 - Stefano Napoleoni 81'
3:2 - Milan Skoda 90+1'