Kuriozalne zawieszenie w Serie A. Piłkarz AS Roma ukarany za bluźnierstwa

Bryan Cristante z AS Roma został zawieszony na jeden mecz przez władze Serie A. To efekt jego "bluźnierczej ekspresji" po tym, jak w spotkaniu z Bologna FC strzelił samobójczego gola.

Łukasz Witczyk
Bryan Cristante PAP/EPA / GIORGIO BENVENUTI / Na zdjęciu: Bryan Cristante
Jak głosi komunikat wydany przez Serie A, kara dla Bryana Cristante spowodowana jest "wypowiedzeniem bluźnierczego wyrazu w 23. minucie meczu pomiędzy Bologną i Romą". Piłkarz rzymskiego klubu ukarany został na podstawie analizy telewizyjnych powtórek. Cristante będzie musiał pauzować przez jedno spotkanie.

Sędzia zajmujący się sprawą - Gerardo Mastrandrei - w swoim uzasadnieniu mówił o "bluźnierczej ekspresji" ze strony Cristante. Wszystko zostało wyraźnie sfilmowane przez telewizję i pokazane podczas transmisji. Dalszych szczegółów nie ujawniono.

W 23. minucie Cristante strzelił samobójczego gola, co wywołało u niego wściekłość. Niefortunną interwencję skomentował w ostrych słowach. Rozgrywanie meczu przy pustych trybunach sprawiło, że jego okrzyk był doskonale słyszany. Ostatecznie AS Roma wygrała mecz z Bologna FC 5:1.

Cristante to podstawowy piłkarz AS Roma. W tym sezonie w rozgrywkach Serie A i Ligi Europy wystąpił w piętnastu spotkaniach. Jest pewniakiem w formacji defensywnej rzymskiego zespołu.

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Wisła Płock. Wściekły Piotr Stokowiec. "Nie pozwolę na to, by Lechia tak grała"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)