"Masz tego gościa i on...". Komentatorzy TV wpadli w ekstazę po golu Lewandowskiego

Kiedy wydawało się, że Bayern zremisuje w meczu na szczycie, kiedy do ostatniego gwizdka sędziego pozostały już tylko sekundy, wtedy Robert Lewandowski pokazał, że nieprzypadkowo jest najlepszym piłkarzem świata.

Marek Bobakowski
Robert Lewandowski (z lewej) Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej)
Bayern Monachium liderem Bundesligi! Bawarczycy wygrali 2:1 (TUTAJ więcej szczegółów >>) wyjazdowe spotkania z Bayerem 04 Leverkusen i zakończyli rok 2020 na pierwszym miejscu tabeli ligi niemieckiej. Mimo że zagrali przeciętny mecz, mimo że męczyli się niewiarygodnie, to jednak mają w swoim składzie najlepszego piłkarza świata. I on zagwarantował im komplet punktów.

17 grudnia Robert Lewandowski odebrał nagrodę FIFA The Best dla najlepszego piłkarza świata (TUTAJ o tym pisaliśmy >>). Nie czekał długo, by dowieść, że zasłużył na to wyróżnienie, że nieprzypadkowo pokonał m.in. Lionela Messiego czy Cristiano Ronaldo. Dwa dni później (19 grudnia) zdobył dwa gole. Terminator!

Pierwsze trafienie to efekt błędu bramkarza i obrońcy Bayeru - w końcowych fragmentach I połowy. Sytuację obejrzysz TUTAJ >>. Druga bramka? Majstersztyk. Lewandowski trafił w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Zachował zimną krew, wykonał zadanie i nie dał szans już na odpowiedź rywalom. Sędzia za kilkanaście sekund zakończył spotkanie.

Zobacz - tak strzela najlepszy piłkarz świata.

- Nawet jeżeli masz problemy, nawet kiedy ci nie idzie, to masz tego gościa i on strzeli dwa gole - komentatorzy Eleven Sports długo nie mogli wyjść z podziwu nad formą Polaka.

Lewandowski w sezonie 2020/21 ligi niemieckiej ma już 17 bramek (w 13 kolejkach), a biorąc pod uwagę mecze pucharowe i reprezentacyjne to "licznik" wskazuje już 22 gole. Niesamowite.

Przypomnijmy, że to był ostatni mecz Bayernu i Lewandowskiego w tym roku. Teraz Bawarczycy odpoczną. Choć przerwa będzie bardzo krótka. Już 3 stycznia rozegrają kolejne spotkanie w lidze niemieckiej - z 1.FSV Mainz 05.

Czy Robert Lewandowski będzie najskuteczniejszym piłkarzem Europy w sezonie 2020/21?