The Championship. Michał Helik bohaterem Barnsley! Dwa gole Polaka na wagę wygranej z Huddersfield

Michał Helik zdobył dwa gole dla Barnsley FC w rozgrywanym w sobotę meczu 21. kolejki angielskiej The Championship. Jego zespół pokonał Huddersfield Town FC 2:1.

Krzysztof Sędzicki
Michał Helik Getty Images / James Williamson - AMA / Na zdjęciu: Michał Helik
To drugi i trzeci gol byłego obrońcy Cracovii w Barnsley. Jako pierwsi prowadzenie objęli jednak goście z Huddersfield. Rarmani Edmonds-Green w trzynastej minucie gry trafił do siatki po podaniu Carela Eitinga. Z kolei Helik doprowadził do remisu w 21. minucie gry. Kilka minut później polski zawodnik otrzymał żółtą kartkę.

Wiele wskazywało na to, że Oakwell Stadium w Barnsley dojdzie do podziału punktów, ale w trzeciej minucie doliczonego czasu gry ponownie bramką popisał się Michał Helik, który wykorzystał podanie Madsa Juela Andersena i dał trzy punkty swojej ekipie. Dzięki tej wygranej Barnsley FC przesunęło się na 10. miejsce w tabeli.

Z kolei w rozgrywanym równolegle meczu 21. kolejki The Championship Derby County przegrało u siebie z Preston North End 0:1, choć długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Cały mecz w barwach Baranów rozegrał Krystian Bielik, a 85 minut od Wayne'a Rooney'a otrzymał Kamil Jóźwiak.

Gospodarze od 20. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Martyna Waghorna. Wiele wskazywało na to, że uda im się uratować punkt, ale w piątej minucie doliczonego czasu gry Davida Marshalla pokonał Alan Browne. Ten wynik sprawił, że Derby County nadal znajduje się w strefie spadkowej zaplecza Premier League.

W następnej kolejce 29 grudnia Derby zagra na wyjeździe z Birmingham City, a Barnsley FC zmierzy się z Rotherham United.

Barnsley FC - Huddersfield Town 2:1 (1:1)
0:1 - Earmani Edmonds-Green 13'
1:1 - Michał Helik 21'
2:1 - Michał Helik 90+3'

Derby County - Preston North End 0:1 (0:0)
0:1 - Alan Browne 90+5'