The Championship. Norwich City wygrało w Watfordzie. Przemysław Płacheta jeszcze poza kadrą

W ostatnim sobotnim meczu 21. kolejki angielskiej The Championship Norwich City wygrało na wyjeździe z Watford FC 1:0. Przemysław Płacheta był poza kadrą meczową.

Krzysztof Sędzicki
Przemysław Płacheta Materiały prasowe / Norwich City / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Spotkanie dwóch spadkowiczów, a jednocześnie kandydatów do awansu do Premier League zapowiadało się jako jedno z najciekawszych w tej serii gier. Kanarki są liderem zaplecza angielskiej ekstraklasy, ale przed tą kolejką miały już na koncie trzy porażki. W ostatnim czasie zanotowały jednak serię pięciu zwycięstw.

Watford z kolei cały czas walczy o to, by utrzymać się przynajmniej na miejscach 3-6, które dają baraże o prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ekipa trenera Francisco Javiera Munoza Llomparta Xisco ma na koncie tylko cztery porażki, ale też aż siedem remisów, co sprawiło, że do Norwich City traciła aż dziewięć punktów.

Występujący w The Canaries Przemysław Płacheta od kilkunastu dni boryka się z kontuzją ścięgna uda. Pierwotnie jego przerwa miała potrwać dwa tygodnie, ale przed meczem w Watfordzie trener Daniel Farke poinformował, że Polak wciąż jeszcze nie trenuje z drużyną. W związku z tym, były gracz Śląska Wrocław nie znalazł się w meczowej kadrze na sobotnie spotkanie.

Lider The Championship musiał uznać wyższość drużyny z Vicarage Road. Jedynego, jak się później okazało, gola zdobył w 39. minucie Ismaila Sarr, który zamknął dośrodkowanie Kena Semy po ziemi z lewej strony boiska, choć ogółem gospodarze nie byli stroną przeważającą w tym spotkaniu.

Największa kontrowersja w meczu miała miejsce w 83. minucie, gdy jeden z piłkarzy Watford FC wślizgiem zaatakował we własnym polu karnym Teemu Pukkiego. Fin był zahaczany o nogi, choć dodał dużo od siebie, więc arbiter nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

Trzy punkty pozostały więc u gospodarzy. A dla Norwich City okazja do rehabilitacji nadejdzie dość szybko, bo już 29 grudnia. Wtedy to na Carrow Road przyjedzie ekipa Queens Park Rangers. Niewykluczone, że w tym meczu będzie już mógł wziąć udział Przemysław Płacheta.

Watford FC - Norwich City 1:0 (1:0)
1:0 - Ismaila Sarr 39'