Premier League: Liverpool FC sensacyjnie zatrzymany przez beniaminka! Kamil Grosicki nie pojawił się na boisku

Sensacja na stadionie Anfield! W spotkaniu 15. kolejki Premier League mistrz Anglii, Liverpool FC, tylko zremisował z beniaminkiem rozgrywek, West Bromwich Albion 1:1. Kamil Grosicki (WBA) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.
Tomasz Rosiński
Sadio Mane (z prawej) PAP/EPA / Nick Potts / Na zdjęciu: Sadio Mane (z prawej)

Liverpool przystępował do niedzielnej rywalizacji z przedostatnią ekipą w tabeli - WBA - w roli zdecydowanego faworyta i co oczywiste chciał zwyciężyć, żeby umocnić się na pozycji lidera angielskiej ekstraklasy. Ta sztuka mu się jednak nie udała.

The Reds od początku konfrontacji mieli ogromną przewagę optyczną i praktycznie cały czas wymieniali kolejne podania na połowie przyjezdnych.

Podopieczni Juergena Kloppa wyszli na prowadzenie w 12. minucie. Wówczas Joel Matip znakomicie zagrał piłkę górą do Sadio Mane, który przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, obrócił się z nią i huknął z powietrza nie do obrony.

Po strzelonym golu gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa i szukali swojego drugiego trafienia podczas tej potyczki. Mistrzowie Anglii atakowali raz lewym, raz prawym skrzydłem, lecz przed przerwą nie zdołali podwyższyć swojego prowadzenia.

Po zmianie stron miejscowy zespół zdecydowanie spuścił z tonu, zaś zawodnicy prowadzeni przez Sama Allardyce'a zwietrzyli swoją szansę na wywalczenie korzystnego rezultatu.

Z niepokojem na grę The Reds patrzył trener Klopp, który jakby spodziewał się kłopotów. W 51. minucie The Baggies oddali pierwszy strzał w tym meczu, a później Karlan Grant przegrał pojedynek sam na sam z Alissonem.

Drużyna West Bromwich dopięła swego w 82. minucie, kiedy to celnie po dośrodkowaniu Matheusa Pereiry z prawego skrzydła główkował Semi Ajayi i sensacja zawisła w powietrzu.

W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry bardzo dobrze piłkę głową uderzył Roberto Firmino, ale Sam Johnstone nie dał się pokonać i sparował futbolówkę na rzut rożny. Jak się później okazało golkiper WBA zapewnił swojemu klubowi ten jeden cenny punkt do tabeli Premier League.

Grosicki znów nie wystąpił w barwach ekipy z West Bromwich.