The Championship. Bramka Krystiana Bielika, asysta Kamila Jóźiwaka. Derby rozbiło Birmingham

Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak rozegrali pełne 90 minut w wygranym 4:0 meczu Derby County z Birmingham City. Obaj Polacy mieli swój udział przy bramkach zespołu.

Bartłomiej Bukowski
Krystian Bielik Getty Images / Tony Marshall / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Dla Derby County obecny sezon nie należy do najłatwiejszych. "Barany" walczą o przetrwanie w Championship. Po 20 spotkaniach miały na swoim koncie zaledwie 16 punktów, co oznaczało pozycję w strefie spadkowej. I choć zespół zaczął notować lepsze wyniki od momentu zwolnienia Phillipa Cocu (2 wygrane, 4 remisy, 2 porażki), to do ideału wciąż było daleko.

Być może jednak punktem zwrotnym okaże się wtorkowe spotkanie z Birmingham City. W nim, podopieczni Wayne'a Rooney'a, wygrali aż 4:0. Co ważne dla kibiców znad Wisły, swoją cegiełkę do triumfu dołożyli Polacy.

Już w 15. minucie błąd bramkarza rywali wykorzystał Krystian Bielik. Neil Etheridge, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie zdołał złapać futbolówki, a wypuszczoną przez Filipińczyka piłkę do bramki zdołał skierować właśnie 22-letni Polak.

To był początek zabójczych 10 minut w wykonaniu Derby. Już dwie minuty później na 2:0 podwyższył bowiem z rzutu karnego Graeme Shinnie, a w 25. minucie trzecią bramkę dla "Baranów" zdobył Colin Kazim-Richards.

Zirytowany postawą podopiecznych Aitor Karanka zdecydował się w przerwie na aż cztery zmiany. Te jednak na niewiele się zdały. Birmingham nie było w stanie nawiązać rywalizacji z dobry dysponowanym rywalem. W 77. minucie wynik spotkania na 4:0 ustalił Jason Knight. Asystę przy bramce 19-letniego Irlandczyka zaliczył Kamil Jóźwiak.

Dzięki wygranej Derby awansowało na 20. miejsce w tabeli Championship.

Birmingham City - Derby County 0:4 (0:3)

0:1 - Krystian Bielik 15'
0:2 - Graeme Shinnie 17'
0:3 - Colin Kazim-Richards 25'
0:4 - Jason Knight 77'